Haberler

Türkiye’de bir ilk daha; iPhone 6 Plus ve Galaxy Note 4 fotoğraf karşılaştırma testi

Apple ve Samsung yine karşı karşıya

Apple uzun süreli bir bekleyişin sonunda yeni nesil iPhone’u Eylül ayında tanıttı. Apple iPhone 5S lansmanında ki gibi 2 farklı telefon ile kullanıcıların karşısına çıktı fakat iPhone 5C hatasından ders almış olmalı ki  aynı hataya devam etmeyerek 2 aynı telefonu sadece ekran farklılığı ile kullanıcılarına sundu. 

4,7 inç iPhone 6 ve 5,5 inç iPhone 6 Plus daha ilk haftada 10 milyon adet sipariş alarak bu bağlamda yeni bir rekora da imza attı. Kısacası Apple yeni nesil iPhone 6 ile yine “turnayı gözünden vurdu”. 

Samsung tarafında ise işler 2014 ilk çeyreğinden beri geriye gitmeye başladı. Mobil tarafta “kardan zarar” eden firma ilk kez böyle bir durumla karşılaşıyordu. Samsung pazara sunduğu metal çerçeveli Galaxy Alpha ile hangi müşteri portföyünü hedef alıyor bu da belirsizliğini korurken; Samsung en başarılı olduğu alan olan “phablet” kategorisinde yeni nesil telefonunu geçtiğimiz ay bizlere tanıttı.

Yeni nesil Galaxy Note 4 donanımı ile Android ekosisteminde yine bir ilki gerçekleştiriyor ve Android ekosisteminin 64 bit destekli işlemciye kavuşmasını sağlıyordu. Samsung yeni nesil Exynos işlemcisi ile 32 bit destekli Snapdragon 805’in önüne de geçerek ilk kez Snapdragon serisi işlemcilerden daha performanslı bir telefona da imza atmış oluyordu.

2 telefonun teknik özellikleri ve detaylarını daha önce sizler için incelemiştik. Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta 8 megapiksel çözünürlüğe devam ederek diyafram ve kamera sensöründe değişikliklere gitti. 

Samsung’un ise Note 3’te ki 13 megepiksellik çözünürlüğü 16 megapiksele çıkartığını görüyoruz. Back-illuminated sensörü ile yola devam eden firma bu bağlamda fark yaratmak istiyor; peki bu gerçekleşecek mi? 

Sıra geldi Galaxy Note 4 ve iPhone 6 Plus’ın fotoğraf karşılaştırma testini incelemeye. 

Not: Biz fotoğraf karşılaştırma testlerinde şu iyi bu kötü gibi bir söylemden kaçınıyoruz. Bu bağlamda en doğru yorumu siz değerli okuyucularımzıın yapacağına inanıyoruz. Testi inceledikten sonra fikirlerinizi bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Yardımları için Baran Toplllar kardeşime teşekkür ederim

“Fotoğrafların üzerine tıklayarak orijinal hallerine ulaşabilirsiniz.”

Hazırlayan: Volkan MANAV

Galaxy Note 4

1414827514_20141026162803.jpg

iPhone 6 Plus 

1414827573_img0113.jpg

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir