Haberler

Galaxy S6 bambaşka bir cihaz olacak

Samsung Galaxy S6 hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı.

Samsung’un 2015 yılı akıllı telefon yol haritası ne şekilde olur bilmiyoruz ancak Galaxy S ve Galaxy Note serilerinin devam etmemesi için hiçbir neden görünmüyor.

Samsung tepe modelleri olarak adlandırılan telefonlardan Galaxy S5 yılın ilk yarısında, Galaxy Note 4 ise geçtiğimiz haftalarda tanıtıldı. Galaxy Note 4’ün elde edeceği satışlar için şu an konuşmak erken, fakat Galaxy S5’in beklentilerin altında kaldığı açıkça ortada. Güney Koreli üreticinin hem gelirler hem de satışlar noktasında geçen yılın gerisinde kalması; Galaxy S5’in bekleneni veremediğini gösteriyor.

Samsung’un bir sonraki “büyük” akıllı telefonu muhtemelen şubat ya da mart ayında resmiyet kazanacak. Galaxy S6 olmasını beklediğimiz telefon hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı. Samsung’a yakınlığıyla bilinen SamMobile sitesinin şirket içerisinden elde ettiği bilgilere göre Galaxy S6 için “Project Zero” kod adı benimsenmiş. Samsung’un üst seviye modeller için benzer isimlendirmeleri daha önce kullandığına şahit oldu. Galaxy S4 için Project J, Galaxy Note 3 için Project H, Galaxy S5 için Project K ve Galaxy Note 4 için Project T kod adları belirlenmişti.

Galaxy S6 için belirlenen kod adı daha öncekilerden farklılık gösteriyor. Samsung’un bu defa farklı bir isimlendirme tercih etmesinden nedene gelince; sitenin iddiasına göre Samsung sıfırdan yeni nesil bir cihaz tasarlıyor. Project Zero, Samsung’un tamamen farklı bir şeyler oluşturmak istediğini gösteriyor.

Galaxy S5 özellikle tasarım ve kullanılan malzeme açısında çok eleştirildi. Satışlarda söz konusu detayların da etkili olduğu biliniyor.

Samsung, Galaxy S6’da benzersiz neyi planlıyor bilmiyoruz, ancak “Bir sonraki büyük şey için bu defa işlerin daha sıkı tutulduğu” gerçeğiyle karşı karşıyayız. 

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir