Haberler

Telefonlar, saatler hatta evler akıllanırken bilgisayarlar aptal mı kalacak?

Intelligent Technology sayesinde Quadro Bilgisayarlar söylenileni anlıyor, yazıyor ve hatta size itaat ediyor.

Yeni teknoloji çağında telefonlar, saatler, beyaz eşyalar gibi pek çok elektronik ürün akıllandı ve bu akım hızla devam ediyor. Ve hatta teknoloji giyilebilir bir boyut kazanmışken, akıllı dediğimiz bu cihazların akıllanma nedeni bilgisayarlar ile konuşabilmesi koşuluyken, bilgisayarların çok daha akıllı olması gerekmez miydi?

Telefona ya da saate bilgisayar özelliği eklendiğinde ve bilgisayar ile iletişime geçtiğinde “Akıllı” ünvanına kavuşmuş oluyor. Peki bilgisayar üreticileri boş mu duruyor?

2014 Design Awards Ödülüne layık görülmüş olan Quadro Computer, kendisine patentli teknolojisi “Intelligent Technology” ile gerçek anlamda akıllı bilgisayarlar üretiyor ve kullanıcılarına sunuyor.

1415185264_quadro-intelligent-pc-2.jpg

Quadro Computer üreticisi Tesla Teknoloji Genel Müdürü Serkan Gezici “Bir Quadro Bilgisayarı diğerlerinden ayıran özelliklerden sadece birisi olan Intelligent Technology ile bilgisayarlar konuşarak yönetiliyor. Bu noktada okuma yazma bilmeyen çocukların ve görme engelli kullanıcıların teknoloji ve internet olanaklarına erişebilme faydaları da sağlanabilmektedir.” dedi.

1415185282_ict-summit-now-2014-design-awards-logo.jpg

 

Özel okulların son dönemde Intelligent Technology’e sahip Quadro bilgisayarlar ile yakından ilgilendiğini ve özel sınıflar için özel tercih ürünü olduğunu da sözlerine ekleyen Gezici, Quadro Intelligent Technology özelliklerini şöyle sıralamaktadır:

Peki QUADRO INTELLIGENT TECHNOLOGY nedir?

SESLİ KOMUT: Quadro Intelligent Technology ile bilgisayarınızı sesinizle yönetebilirsiniz. Bilgisayarınızdaki programları, internet sitelerini, sadece konuşarak açabilir, açtığınız programları ya da sayfaları kapatabilir, ileri ya da geri alabilir, yeni sayfa açabilir, ya da sayfanızı kaydedebilirsiniz.

KONUŞARAK YAZMA: Quadro Intelligent Technology, açtığınız bir word dosyasına yazı yazmak için ise sadece konuşmanız yeterlidir. Yani siz sadece söylersiniz ve sizin söylediğinizi Quadro metin olarak, açtığınız belgeye yazar. Bu sayede E- Posta programınızı sesli komut vererek açabilir, yeni bir postayı yine sesli komutla açabilir, göndereceğiniz postanın içeriğini sadece konuşarak ekrana yazabilir ve yine sadece sesli komut vererek postanızı alıcıya gönderebilirsiniz. Quadro Intelligent Technology ile artık söz uçmuyor yazıya dönüşüyor.
METİN OKUMA: Quadro Intelligent Technology ile bilgisayarınızdaki metin dosyalarınızı sesli olarak okutabilirsiniz. Böylece e-kitaplarınızı, sözleşmelerinizi, internet sayfalarını ya da tercih ettiğiniz herhangi bir metin dosyanızı okumak yerine dinleyebilirsiniz.
METNİ SES FORMATINDA KAYDETME: Quadro Intelligent Technology ile istediğiniz metin dosyanızı, mp3 ya da wav formatında kaydedebilirsiniz. Quadro Intelligent Technology e-kitabınızı ya da farklı metinlerinizi MP3 olarak kaydedebilmenizi ve bunları bilgisayarınızdan ya da MP3 oynatıcı cihazlarınızdan dinlemenizi sağlar.

Quadro Intelligent Technology yenilikçi özellikleri şunlardır:

  • Çeşitli aksanlara uyumlu akustik modelQuadro Intelligent Technology Türkçenin çeşitli aksanları ile uyumludur ve sizi kolaylıkla anlar.
  • Kişisel dokümanlarla eğitilebilir yapı; Quadro Intelligent Technology sizin kişisel dökümanlarınız ile birlikte eğitilebilir ve zaman içinde sizin kavramlarınıza daha fazla hakim olur. Sık kullandığınız kelimeleri ya da işiniz ile ilgili kavramları öğrenebilir.
  • İnternette arama komut desteği; Quadro Intelligent Technology arama motorlarında sesli arama yapmanızı sağlar.
  • Yeni sesli komutlar ekleme; Quadro Intelligent Technology bilgisayarınıza kurduğunuz programları ya da tercih ettiğiniz komutları sesinize tanımlayabilmeyi ve sesli komutla kullanmanızı sağlar.
  • Kişiselleştirilmiş komut profili; Quadro Intelligent Technology kendi kullanıcı profiliniz için özel komutlar oluşturmanızı ve kullanabilmenizi sağlar. Ayrıca bu profili yedekleyebilir ve geri yükleyebilirsiniz.
  • Kadın ve erkek seslerinde konuşma sentezi; Quadro Intelligent Technology metinlerinizi tercihinize bağlı olarak kadın ya da erkek sesi ile seslendirebilmenizi sağlar. Ayrıca İngilizce metinleriniz için yine Amerikan aksanı ile seslendirmeniz mümkündür.
  • Metin dosyalarınızı ses dökümanı olarak kaydetme; Quadro Intelligent Technology ile metinleriniz birer ses dosyasına kadın ya da erkek sesi ile dönüşebilir. Böylece e-kitabınızı istediğiniz zaman seslendirip, mp3 ya da wav formatındaki ses dosyanızı istediğiniz zaman istediğiniz yerde dinleyebilirsiniz. 
  • Tarih, rakam ve matematiksel ifadelerin yazdırılabilmesi; Quadro Intelligent Technology ile rakamları yazabilir ve matematiksel işlemlerinizi sesli komut ile gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kullanıcının kendi sesiyle yaptığı kayıtları metne dönüştürme; Quadro Intelligent Technology ile bilgisayarınıza ya da bir ses kayıt cihazına yaptığınız ses kaydını metin dosyasına dönüştürebilirsiniz. Bu sayede sesli notlarınız Quadro’nuz tarafından yazılı dökümana dönüştürülür.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir