Haberler

CNN muhabirleri Microsoft Surface 3’leri bakın ne için kullanıyor

Yine mi Surface skandalı

Dünyanın en büyük yazılım devi Microsoft, donanım dünyasındaki pastadan da dilim almak adına zaman zaman donanım işine girmektedir. Özellikle klavye ve mouse konusunda Microsoft, ülkemiz kullanıcıları arasında özel bir yere sahiptir. 

Dünyanın en büyük yazılım firması Microsoft, kendi kişisel bilgisyarı/tabletini yapmak adına Windows 8 ile birlikte Surface adını verdiği hybrit bir cihaz yaptı. Surface ilk çıktığı zaman Windows 8 RT sürümü ile geldi ve çoğu kullanıcıyı hayal kırıklığına uğrattı. Son yüzyıl içinde yapılan en başarızı Microsoft ürünü olduğu söylenen ilk nesil Surface 2011 yılının sonunda, Surface 2 ise Eylül 2013’te ve Surface 3 ise büyük bir beklentiyle geçtiğimiz Mayıs ayında bizlere tanıtıldı.

Microsof Surface bilgisayarı ilk tanıttığında aslında bu projenin nasıl sonuçlanacağı ilahi bir güç tarafından bizlere gösterilmişti. İşte Microsoft’un Surface kişisel bilgisyarını tanıttığı o ilk anda yaşanan  büyük talihsizlik!

Microsoft yaşananlardan büyük bir ders alarak Surface 3’ü hem donanım hemde yazılım anlamında tamamen yeniledi. Bu yeniliğin sonrasında da CNN’de yayınlanan sabah programına sponsor olarak sunucuların kullandığı iPad’lerin yerine kendi bilgisayarlarını gönderdi. Buraya kadar herşey normal ama sunucuların gönderilen Surface’leri iPad’lerini dayama yeri olarak kullanması gündeme bomba gibi düştü.

1415219732_surface-pro-3-hiding-an-ipad.jpg

Yaşanan bu olaydan sonra Microsoft’un sponsorluğu çekmesi beklenen bir hareket olsa da yapılacak en doğru işin bu olup olmadığını firmanın değerli yöneticileri verecektir. Apple milyon dolarlar verse sanırız ki böylesine bir reklam kampanyası yapamazdı diye düşünüyoruz. 

1415219960_surface-pro-3-hiding-an-ipad-1.jpg

Peki siz Microsoft’un Surface tableti için ne düşünüyorsunuz? Fiyatlarını nasıl buluyorsunuz?

Volkan MANAV

 

 

 

 

 

 

 

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir