Uncategorized

Gazililer Samsung Akıllı Dizayn Laboratuvarı ile Mobil Uygulama Geliştirmeye Hazır

amsung Electronics Türkiye, “Samsung Akıllı Okul” projesi kapsamında Gazi Üniversitesi ile işbirliğine gidiyor. Öğrenciler, Samsung Akıllı Dizayn Laboratuvarı’nda mobil uygulama geliştirme çalışmaları yürütecekler.

Sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında, çocukların ve gençlerin eğitimine odaklanan Samsung Electronics Türkiye, “Samsung Akıllı Okul” interaktif ve akıllı eğitim platformunu yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında, Gazi Üniversitesi ile işbirliğine imza attı.

 1416404681_samsunggaziuniversitesiakilliokul28129.jpg

77 bini aşkın öğrencisi, 4 bin fakülte çalışanı ve sunduğu olanaklarla Türkiye’nin önde gelen yükseköğretim kurumları arasında yer alan Gazi Üniversitesi’nde, Teknoloji Fakültesi bünyesinde, Samsung Akıllı Dizayn Laboratuvarı kuruldu. Laboratuvardan, Teknoloji Fakültesi’nde öğrenim gören Bilgisayar, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisans, lisansüstü ve doktora öğrencileri faydalanacak.

Öğrenciler Samsung Akıllı Dizayn Laboratuvarı’nda Android İçin Uygulama Geliştirecek

Üniversite ve özel sektör işbirliklerine örnek teşkil eden proje kapsamında, mobil cihazlar için akıllı uygulamaların geliştirilmesine yönelik çalışmalar da yapılacak. Laboratuvar ortamından, öğrencilerin yanı sıra, BELTEK (Gazi Üniversitesi Ankara Büyükşehir Belediyesi Teknik Eğitim Kursu) ve GAZISEM (Gazi Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi) katılımcıları da yararlanabilecek.

Dijital Cihazların Yanı Sıra Teknik Servis Desteği de Samsung’dan

“Yenilikleri ve Olasılıkları Hızlandırma” vizyonuyla, sosyal sorumluluk proje yatırımlarına devam eden Samsung, kuracağı Akıllı Dizayn Laboratuvarı’na dijital kaynak ve cihaz desteği, Wi-Fi bağlantısı ve topluluk ağının yanı sıra, teknik servis desteği de sağlayacak.

 1416404695_samsunggaziuniversitesiakilliokul28529.jpg

Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Türker: İnsan Kaynağı Önemli

1416404668_samsunggaziuniversitesiakilliokul28429.jpg

Laboratuvarın açılışında konuşan Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Türker, üniversitenin Samsung ile işbirliği konusunda şunları söyledi: “Gazi Üniversitesi olarak bu güne kadar gerek ulusal gerekse uluslararası anlamda birçok kurum, kuruluş ve üniversiteler ile işbirliği içerisinde olarak imkânlarımızı geliştirmek ve bilimsel çalışmalarımızı en üst düzeye çıkarmak gayretindeyiz. Teknoloji dünyasının devi Samsung ile Gazi Üniversitesi’nin işbirliği içerisinde olmasını önemsiyoruz. Gerek üniversiteler, gerekse sektör temsilcileri olarak el birliği ile ülkemizin ihtiyacı olan donanımlı insan kaynağını yetiştirmek ve bu insan kaynağı ile bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere aktif katkı sağlamak istiyoruz. Gazi Üniversitesi olarak teknolojik ve bilimsel potansiyelimizi, başta Samsung olmak üzere, sektörün diğer kuruluşlarıyla da işbirliğimizi güçlendirerek fırsata dönüştürmek, ülkemizin ihtiyacı olan her alanda hizmet üretmek ve değer yaratmak istiyoruz.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung: “Gençlerin yaratıcı ve üretken olabilmeleri için onlara ilham veren bir ortama ihtiyaçları var.”

1416404653_samsunggaziuniversitesiakilliokul28329.jpg

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung ise Gazi Üniversitesi ile işbirliğini şöyle değerlendirdi: Samsung olarak, Dünya’ya ilham vererek geleceği tasarlama vizyonumuz doğrultusunda, teknolojinin imkânlarını eğitim için seferber ediyoruz. Bunu gerçekleştirirken, doğru kurumlarla işbirliği yapmak da son derece önemli bir konu. Akademik saygınlığı ve başarılarıyla, Gazi Üniversitesi, bizim için bu anlamda çok değerli bir partner. ‘Samsung Akıllı Okul’ teknolojisiyle donattığımız Samsung Akıllı Dizayn Laboratuvarı, gençlerin yaratıcılığını arttırarak, paylaşımı teşvik edecek ve onlara ilham verecek. Gazi’nin “Hayat Boyu Öğrenme” programları dâhilinde, bu imkânlardan sadece öğrenciler değil, profesyonel gelişimini sürdürmek isteyen kursiyerler de faydalanacak.”

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer: Bu İşbirliğini Fırsat Olarak Değerlendirmeliyiz

Açılışta bir konuşma yapan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer ise “Bugün önemli bir laboratuvar açılışına tanıklık ediyoruz. Mr. Joung’a Samsung’a ve Gazi Üniversitesi yönetimine bu önemli yatırım için teşekkür ederim. Gazi Üniversitesi, Türkiye’nin en büyük devlet üniversitelerinden ve en önemli eğitim kurumlarından bir tanesi. Teknoloji odaklı bir laboratuvarın burada olması, son derece önemli. Bu ve benzer imkanlar çerçevesinde gerçekleştirilecek Ar-Ge çalışmaları, inovasyon odaklı tez konularının hayata geçirilmesi ve öğrencilerimizin sektöre fayda sağlayacak projeler geliştirmesi, en önemli temennimiz. O nedenle bu laboratuvarı, akademik çalışmaların sektör işbirliğinde gerçekleştirilmesi, böylece verimli ve uygulanabilir sonuçlar alınması için de önemli bir fırsat olarak görüyorum” dedi.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir