Haberler

HTC, RE kameranın devam modelini doğruladı

Geride bıraktığımız haftalarda duyurulan RE kamera henüz birçok ülkede satışta değil, ancak Tayvanlı üretici devam modeli üzerinde çalışmalar yürüttüğünü açıkladı.

HTC benzersiz (farklı) tasarımıyla dikkat çeken aygıtı RE kameranın yeni sürümünü 2015 yılında tüketicilerin beğenisine sunacak. Şirketin Kuzey Asya başkanı Jack Tong yeni RE kameranın HTC’nin 2015 yılı ürün yelpazesinde yer aldığını açıkladı.

Yeni RE kameranın tasarım ve donanım özellikleri şu an için bilinmiyor. Ancak cihazın su geçirmez yapısını korunacağı ve daha güçlü bir kameraya yer verileceğini söyleyebiliriz.

1417614619_htc-re-camera.jpg

Geçtiğimiz günlerde 199$ fiyatıyla Amerika’da satışa sunulan mevcut RE kamerada146 derecelik geniş açılı lens ve 16MP çözünürlüklü CMOS sensör kullanılıyor. Cihazın üzerinde yer alan butona basıldığında fotoğraf çekimi gerçekleştiriliyor. Uzun basıldığında ise HD/Full HD formatında videolar çekmek mümkün. RE kamerayla yavaş ve hızlı videolar da çekilebiliyor.

RE kamerada ayrıca 8GB dahili depolama, hafıza kart girişi, tripod desteği, HD mikrofon, hoparlör, IP57 sertifikasıyla 1 metreye derinliğe kadar 30 dakika su altında kalma, microUSB girişi, Android ve iOS işletim sistemli cihazlarla Bluetooth aracılığıyla eşleşme, 820mAh kapasiteli pile (tek şarjda 1.200 kare çekme, 90 dakika video kaydı) yer veriliyor. 

Sonraki sayfalarda HTC RE kameraya ve fotoğraf örneklerine göz atabilirsiniz. 

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir