Haberler

Google yabancı dil çevirmede devrim yapacak!

Google Translate yeni özellikleri ile güncelleniyor.

Google Translate dil konuşan değil ancak yabancı bölgelere seyahat eden kişiler için paha biçilmez bir araç, ancak aynı zamanda belli bir süre için biraz geri kalmış bir araç. Çünkü kamera ile çekilen metni çevirme özelliği gibi bazı özellikleri barındırmıyor. WordLens uygulaması kamera ile çekilen metinleri 2010 yılından beri çevirme özelliğine sahip.

Google bu yılın başlarında sadece kameranıza göstererek başka bir dilde olan metni çeviri yapan oldukça etkileyici WordLens uygulamasının geliştiricisini satın almıştı. Google bu satın alma ile Translate, Google Maps ve Waze gibi uygulamalarına kamera ile gösterilen metinleri çeviri özelliği getiriyor.

1417938496_google-translate-logo.png

Word Lens 2010 yılında iOS için başlatılmış, 2012 yılında da Android için yapılmıştı. Google bu uygulamayı 2013 sonunda akıllı gözlüğü Google Glass için sunmuştu. Şirket Mayıs ayında bu uygulamayı aldı ve ücretsiz yaptı.

Şimdi yayınlanan ekran görüntülerine göre bu işlevsellik Google Translate için uygulanacak gibi görünüyor. Ayrıca Almanca, İtalyanca, Portekizce, Rusça, İspanyolca, İngilizce ve Fransızca gibi diller arasındaki gerçek zamanlı tercüme metni mümkün olacak.

 Ayrıca bir sonraki güncelleme ile konuşma modu için otomatik algılama özelliği olacağı söyleniyor. Konuşma modunda iki farklı dil bilen kişi konuşurken uygulama konuşulan dili algılıyor ve anında tercüme ediyor. Böylece yabancı dil bilemeseniz bile yabancı insanlarla iletişime geçebileceksiniz.

Sonraki sayfalarda ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir