Haberler

CES 2015: Samsung yeni nesil monitörlerini CES 2015’te tanıttı

Samsung Electronics, 2015 CES’te yeni monitörlerini ve bilgi ekranlarını tanıtıyor.

Samsung Electronics’te Visual Display Business Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Seok-Gi Kim, “2015 CES’de, ekran inovasyonu ve tasarımı konusunda Samsung’un üstlendiği dönüştürücü ve öncü rolü göstereceğiz. Her türlü kullanım alanına tam uyum sağlayan, tüketici ve iş odaklı ekranlar sayesinde kullanıcıların yeni imkânlar keşfetmesini sağlamak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Yeni Curved monitörleri,  göz yapısının doğal kavisini yansıtan ekranları sayesinde rahat bir izleme deneyimi yaşanmasını sağlıyor. Ürün gamında, ultra geniş 21:9 görüntüleme oranına sahip 29 ve 34 inçlik SE790C ve 32 inçlik SE590C de var. 24 ve 27 inçlik SE510C ve televizyona bağlanmaya hazır 27 inçlik TD590C’nin yanı sıra bu temel monitör modelleri, daha canlı bir izleme deneyimi yaşatıyor. Curved Monitörler Mart ayı itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak.

1420642965_samsungelectronics2015cesyenimonitorvebilgiekranlar2.jpg

En yeni ekranlar, SMART Ofis alanı, SMART Hotel alanı, SMART Restoran alanı ve SMART LED Signage alanı olmak üzere dört alanda sergileniyor.

SMART Office alanında, UHD ve Curved monitörleri şık bir ofis ortamında teşhir edilecek. SMART Hotel alanında, otel televizyonlarının çeşitli teknolojik ürünlere kablosuz olarak bağlanmasını sağlayan oda içi kontrol sistemleri gibi geliştirilmiş bağlantı imkânları denenebilecek. SMART Restaurant alanında, küçük ve orta ölçekli işletmeler için geliştirilmiş, ikinci nesil SMART Signage televizyonlar kullanılacak; böylece profesyonel görüntüleme sistemlerinin bir şirketin sunduğu ürün ve hizmetleri tanıtmakta ne kadar etkili olabileceği gösterilecek. Samsung aynı zamanda, mevcut profesyonel ekranlarla kullanılabilen ve en üst düzey modern  deneyim sağlayan güncellenmiş yazılımların da lansmanını yapacak. Bir deneyim kısmının da bulunduğu bu alanda, ziyaretçiler dijital menüler oluşturabilecek ve yeni SMART Signage çözümlerini deneyebilecek. SMART LED Signage alanında, ekran kalitesi daha yüksek ve çerçevesiz olan, tamamen müşterilerin tercihlerine göre ayarlanabilen bir tasarım tanıtılacak. SMART LED Signage alanında, uzunluğu 2,7 metre, genişliği 1 metre olan ve 12 modül (6×2 ekran) içeren, sektörün önde gelen bilgi ekranı teşhir edilecek. Bu ekran, 1,4 mm piksel aralığı ile sektördeki en küçük piksel aralığına sahip.

1420642973_samsungelectronics2015cesyenimonitorvebilgiekranlar3.jpg

Fuar sırasında, AMD FreeSync uyumlu UE590 ve UE850 UHD monitörleri de Kuzey Amerika’da ilk defa tanıtılacak. Bu monitörlerin duyurusu, geçen Kasım ayında AMD ile yapılan teknik işbirliği sonucu yapılmıştı.

AMD FreeSync nedir diyorsanız buradaki haberimize bir göz atabilirsiniz.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir