Haberler

Selfie çekim erkekleri psikopat yapıyor

Çok selfie fotoğraf çekinen erkeklerde psikopatlık ve kişilik bozukluğu oluyor.

Ohio State Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, kendilerini bol bol fotoğraflayan (selfie gibi) erkeklerde narsisistik (kişilik bozukluğu) ve psikopati gibi psikolojik rahatsızlıklar ortaya çıkıyor. Çalışma bir online anket doldurularak yürütüldü ve ankete 18-40 yaş arası 800 erkek katıldı.

Kadınlar anketin bir parçası olarak dahil edilmedi ve erkeklere kendilerini ait bir resmi hangi sıklıkla gönderdikleri, kırpma ve filtreleme gibi fotoğraf düzenleme yazılımı kullanıp kullanmadıkları soruldu. Anket sonucunda erkeklerin fotoğraflarını sosyal medyada yayınlamadan önce online fotoğraf düzenleme yaptıkları ve bu düzenleme sırasında geçirdikleri vakitten dolayı kişilik bozukluğu ve psikopati gibi belirtiler olduğu belirlendi. Uzmanlara göre bu bir kısır döngüdür ve ayrıca bu davranış, yeme bozuklukları ve depresyona yol açabilir.

1421054839_erovsiqfqh5exbnncu3q.jpg

Şimdi bizde erkek okuyucularımıza soralım. Ne kadar sıklıkla selfie fotoğraf çekiyorsunuz ve sosyal medyada yayınlamadan önce fotoğrafınıza herhangi bir filtreleme yapıyor musunuz? Selfie fotoğraf çekmek sizi ne şekilde etkiliyor?

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir