Haberler

PlayStation ve Xbox’a siber saldırı gözaltısı!

PlayStation ve Xbox Live’a yapılan saldırılarda bağlantısı olduğu söylenen ingiliz vatandaşı izgiliz polisler tarafından göz altına alındı.

Microsoft’un Xbox Live ve Sony’nin PlayStation ağlarına düzenlenen siber saldırılarla bağlantısı olduğundan şüphelenilen İngiliz vatandaşı 18 yaşındaki bir erkek gözaltına alındı.

Playstation ve Xbox’a yapılan saldırı sonrası gözaltına alınan kişi hakkında, İngiliz polisi tarafından yapılan açıklamada, siber suç timleri tarafından bu sabah İngiltere’nin Liverpool kentindeki bir adrese düzenlenen baskında gözaltına alınan İngiliz vatandaşının, bilgisayar korsanlığı ve bilgisayar materyallerine izinsiz erişim suçundan gözaltına alındığı kaydedildi.

1421487413_img20150117113608.jpg

Liverpool polisi, gözaltının gerçekleştiği operasyonunun, İngiltere’deki siber suç birimleri ve ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından ortak olarak düzenlendiği bilgisini verdi.

Microsoft’un Xbox Live ve Sony’nin PlayStation ağlarına geçen Noel Bayramında düzenlenen siber saldırıdan yaklaşık 160 milyon kullanıcının etkilendiği bildirilmişti. Saldırıyı hacker grubu Lizard Squad üstlenmişti. Microsoft’un Xbox ağının 48 milyon, PlayStation sisteminin ise 110 milyon abonesi bulunuyor.

Kaynak: AA

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir