Haberler

12-inçlik Retina MacBook Air’e ait yeni görüntüler yayınlandı

Sızan fotoğraflara göre Apple logosu ve ekran çerçevesi değişime uğrayacak.

Apple’ın bu yıl mevcut modellere göre daha ince bir tasarıma sahip 12-inçlik MacBook Air  duyurusu gerçekleştireceği uzun bir süredir dillendiriliyor. Apple tedarikçisi Quanta Computer iddiaya göre 12-inçlik yeni MacBook Air’in üretimine başladı. Çin menşeli iFanr sitesi ise MacBook Air’e ait ilk fotoğrafları gün yüzüne çıkardı. Yayınlanan fotoğraflarda yeni nesil MacBook Air, 9.7-inçlik iPad ve 13-inçlik MacBook Pro ile yan yana görünüyor. 

1422112088_1.jpg

Ekranı sızdırılan yeni MacBook Air’de önemli iki detay dikkatimizi çekiyor. Bunlardan ilki; mevcut MacBook Air’de yer alan arka aydınlatmalı Apple logosunun yerini mevcut iPad’lerde bulunan parlatılmış Apple logosunu görüyoruz. iFanr  sitesine göre bu detay inceliğe bağlı olarak yapılan bir değişiklik. Bir diğer fark ise Retina ekranlı MacBook Air’in ön yüzünde karşımıza çıkıyor. Bu bölümde uçtan uca ekran benimsenmiş ve buna bağlı olarak gri çerçevelerin ortadan kalktığını görüyoruz.

Mart sonunda resmiyet kazanması beklenen Retina ekranlı MacBook Air’de ayrıca Intel Broadwell Core M işlemciler, USB Type-C konektörü ve fansız iç tasarımın yer alması bekleniyor. 

1422112097_2.jpg

1422111836_macbookair12display3.jpg

1422111794_macbookair12display1.jpg

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir