Haberler

Adblock’tan kurtulmak için dev firmalar ücret mi ödüyor?

Google’ın da aralarında bulunduğu dev şirketlerin Adblock’un kısıtlamalarından kurtulmak için firmaya ücret ödediği iddia ediliyor.

İnternette sürekli vakit geçiren kullanıcıların genelde kullandığı reklamları engelleyen Adblock, hakkında bir iddia ortaya atıldı. Gelen haberlere göre birkaç dev firmanın Adblock’un reklam kısıtlamalarından kurtulmak için firmaya ödeme yaptığı söyleniyor.

Almanya merkezli Eyeo’nun piyasaya sürdüğü Adblock Plus, bir süredir teknoloji sektörünün devlerinin başını ağrıtıyordu. 300 milyondan fazla kullanıcısı bulunan yazılımın firmaların reklam gelirlerinde düşüş yaşamasına sebep olmuştu.

1422966642_img20150203125812.jpg

Financial Times’ta yer alan habere göre, Google, Microsoft ve Amazon, Adblock’un kısıtlamalarından kurtulmak için bir süredir şirkete ödeme yapıyor.

AdBlocks’un üreticisi Eyeo’ya yapılan ödemenin miktarı bilinmezken,  bu ödeme karşılığında şirketlerin söz konusu kısıtlamaları bypass edip, reklam yayınına devam ettikleri öne sürülüyor. Konu hakkında firmalardan ve üretici tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir