Haberler

Samsung Galaxy S6’nın kamera ayrıntıları hayal kırıklığı yaratacak!

Samsung Galaxy S6’da Sony’nin IMX240 sensörlü 16MP kamerası bulunacak.

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung’un MWC 2015 kapsamında tanıtacağı Galaxy S6 modelinde bulunacak kamera şu ana kadar testlerde 20MP veya 16MP olarak karşımıza çıktı. Ancak yeni gelen haberler Samsung hayranlarını üzebilir.

İlk kez Galaxy S6’da kullanılması beklenen ve AnTuTu testlerinde karşımıza çıkan 20 Megapiksellik kamera Galaxy S6’da yer almayacak. Samsung şirketinin gölgesi konumundaki Sammobile sitesi, Galaxy S6’da kullanılacak arka kamera hakkında bilgiler verdi. Site şirket içerisinde güvenilir bir kaynağa dayandırarak verdiği haberde Galaxy S6’da, Note 4’te olduğu gibi Sony’nin IMX240 sensörlü 16MP arka kameraya yer verileceğini söyledi.

1424460336_img20150220211748.jpg

Sammobile’a göre Samsung, düşük ışık koşullarında bile mükemmel görüntüler yakalayacak kamera yazılımı üzerinde çalışıyor. Bu sebeple şirketin Galaxy S6 ve S6 Galaxy Edge’de optik görüntü sabitleme (OIS) teknolojisinde iyileştirmeler yaptığını belirtti. Ayrıca kamera uygulamasına yeni eklenen Pro modu, elle odaklama dahil üç yeni odaklama seçeneği sunuyor. Pro modunun adına bakarak, RAW desteği gibi ek işlevlerin sunulabileceği tahminini yürütmek de mümkün. 

Galaxy S6 ve S6 Galaxy Edge’de yer alacak kamera detayları 1 Mart’taki MWC 2015’te açıklığa kavuşacak.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir