Haberler

Panasonic Mobil Dünya Kongresi’nde Nubo’yu tanıttı

Nubo, tüketicilere mobil kamera, mobil veri planı, mobil uygulama ve güvenli bulut depolama teklifi ile birlikte eksiksiz bir platform sunuyor.

Avrupa’nın önde gelen Video Gözetim Hizmeti (VSaaS) sağlayıcılarından biri olan Panasonic Cameramanager, tüketicilerin Wi-Fi bağlantısına ihtiyaç duymadan mülklerini ve eşyalarını izleyebilmeleri için, bugün dünyanın ilk 4G’li izleme kamerası Nubo’yu tanıttı.

Geçmişte, tüketiciler sabit Wi-Fi ev izleme ürünü, sabit profesyonel izleme veya mobil video kayıt ürünü arasında seçim yapmak zorunda kalıyorlardı. Sonuç olarak tüketiciler mobilite, bağlanabilirlik veya güvenlik arasında bir seçim yapmak zorunda kalıyordu. Bu sorunu çözmek için Panasonic Cameramanager, kullanıcıların 4G bağlantısının avantajıyla birlikte mobil güvenlik kamerasının tüm kolaylıklarından yararlanmasını sağlayan yeni bir bağımsız kamera olan Nubo’yu satışa sunuyor.

1425378306_panasonicmwcnubo2.jpg

Hem iç mekan hem de dış mekan kullanımı için tasarlanan Nubo, hava koşullarına dayanıklı olmanın yanında, entegre bir kablosuz radyo vericisi aracılığıyla sensör bağlantısı da sunuyor. Ek sensör kumandaları insan şekillerinin tespit edilmesini sağlayarak, kullanıcı için daha özelleştirilmiş uyarılar ve alarmlar sunuyor. Nubo aynı zamanda iki yönlü iletişim sağlayarak, bir uyarı tetiklendiğinde kullanıcının kamera üzerinden iletişim kurmasına da olanak tanıyor.

4G bağlantısını sunan ilk gerçek mobil izleme kamerası Nubo, kullanıcılara en üst seviyede esneklik sunuyor. Bu ürün, Wi-Fi bağlantısına gerek duymadan ailenizin, mülkünüzün ve eşyalarınızın güvende olduğundan emin olmak istediğinizde mükemmel bir çözüm olarak öne çıkıyor. Nubo ile kullanıcılar değerli varlıklarının korunup korunmadığı konusunda endişe etmek yerine, zamanlarını anı yaşayarak geçirebilecekler.

Panasonic Cameramanager CTO’su ve Panasonic Nubo’nun yaratıcılarından olan Tijmen Vos, şunları söylüyor: “İş, güvenlik kamerası gereksinimlerine geldiğinde, kullanıcılar uzun süredir mobilite ve bağlanabilirlikten fedakarlık etmek zorunda kaldılar. Konum ya da bağlanabilirlik kullanıcıları sınırlandırıyordu. Vizyonumuz, kullanıcılara kameranın kullanılabileceği yeri seçmede özgürlük ve esneklik ve oluşturulan verilerin güvenli bir şekilde aktarıldığı ve depolandığı konusunda güvence sağlayan bir ürün sunmaktır. Nubo’nun satışa sunulmasıyla, güvenliğin ve gözetimin kontrolünü kullanıcıya veriyoruz.”

Nubo kullanıma hazır kamera, mobil veri planı, kumanda ve uyarılar için mobil uygulama, harici batarya paketi ve eklenti seçenekleri ve güvenli bir bulut depolama özelliğiyle kullanıcıya eksiksiz bir platform sunarak, veri ve videoların kullanıcı tarafından kusursuz bir şekilde yönetilmesini sağlıyor. Nubo’nun bulut depolama sistemi, Panasonic tarafından 2013’te alınan, on yıldan uzun süredir kurumlara banka seviyesinde güvenlik sağlayan Panasonic Cameramanager tarafından geliştirilen teknoloji üzerine kurulmuş bulunuyor. Panasonic bulut depolama sistemiyle, kullanıcılar Nubo ile oluşturulan verilerin Panasonic’in kendi bulut depolama sistemiyle güvenli bir şekilde saklandığından ve iOS veya Android tabanlı bir akıllı telefon ve tabletteki mobil uygulama aracılığıyla kusursuz bir şekilde yönetebiliyorlar.

Panasonic Nubo, lansmanla birlikte bir ağ kapasitesi sağlayabilmek için, dünyanın önde gelen kablosuz hizmet sağlayıcılarıyla görüşme halinde. Vodafone, Avrupa’da Nubo’ya 4G Makineden Makineye (M2M) ağ bağlantısı sağlayan ilk iş ortağı olacak. Kamera, uygulama, depolama ve veri planının entegrasyonu kullanıcılar için kusursuz bir çözüm sunuyor.

Ürün özellikleri:

​ Mobil ağ desteği (GPRS/2G/3G/4G): Nubo önde gelen kablosuz hizmet sağlayıcılarıyla bağlantı özelliği sunacak ve Vodafone Avrupa’da hizmeti sunacak ilk iş ortağı olacak.  

​ Dış ortama hazır (IP-66): Nubo hava koşullarına dayanıklı ve hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılabiliyor.

​ Akıllı insan tespiti: Nubo’nun gelişmiş video analiz özellikleri mobil uygulamada uyarıları tetikleyerek korunan alanınıza giren bir kişi olduğunda bunu öğrenmenizi kolaylaştırıyor.

​ Sensör bağlantı özellikleri ve ev otomasyonu: Nubo’nun kablosuz radyo vericisi teknolojisi kapı veya hareket sensörleri gibi harici sensörlerle iletişim kurmanızı sağlıyor.

​ Batarya gücü: Nubo harici bir bataryaya bağlanarak, güç bağlantısı olmayan yerlerde geçici kullanıma olanak tanıyor.

​ Güvenlik: Videolar, ses ve görüntüler otomatik olarak bulut tabanlı bir depolama sistemine aktarılıyor, banka seviyesinde SSL güvenliği ve şifrelenmiş parolalarla korunuyor.

Nubo’nun tanıtımı, bugün Avrupa’da kendine ait Mobil Sanal Ağını hizmete sunacak ilk önemli elektronik üreticisi olma amacını açıklayacak, böylece iş cihazlarının Makine-Makine (M2M) bulutu üzerinden kusursuz olarak bağlantı kurmasını sağlayacak olan Panasonic Avrupa’nın daha kapsamlı girişiminin bir parçası. Yeni ağın ilk denemeleri bugün, aynı zamanda Nubo’nun da duyurulacağı, İspanya’nın Barselona kentindeki Mobil Dünya Kongresi 2015 sırasındaki bir basın konferansında yapılacak.

Panasonic Avrupa ürün serilerinde mobil bağlantı özelliklerini entegre etmeye başlayarak, yeni Panasonic M2M bulut hizmetlerine erişmelerini sağlayacak. Bunlar arasında – verimliliği ve güvenilirliği arttıracak olan – uzaktan izleme, veri toplama ve analizi özellikleri de bulunacak. M2M ağını kullanacak ilk ürün Panasonic Nubo olacak.

Panasonic Nubo 2015 Nisan’ından başlayarak İngiltere, Hollanda ve ABD’de ön siparişe açık olacak. Ürünün İngiltere için 2015’in 4. çeyreğinde ve ABD ve Hollanda’da 2016’nın ilk çeyreğinde piyasaya sunulması bekleniyor. Daha fazla bilgi için, www.nubocam.com adresini ziyaret edin.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir