Haberler

Qualcomm yeni nesil Snapdragon 820 işlemcisini MWC 2015 etkinliğinde tanıttı

Qualcomm, mobil cihazlarda gerçek zamanlı zihinsel bilgi işlemini destekleyen Snapdragon 820 işlemcisini duyurdu.

Dünyanın en büyük çipset üreticilerinden olan Qualcomm Technologies, Inc, MWC 2015 etkinliğinde Qualcomm “Zeroth” platformunu temel alan yeni nesil işlemcisi Snapdragon 820’yi tanıttı.

Qualcomm’un yeni nesil, üst seviye çip sistemi Qualcomm Snapdragon 820, üst seviye mobil cihazlarda kullanılacak. Gelişmiş FinFET teknolojisi temelinde tasarlanan Snapdragon 820 işlemci ayrıca, Qualcomm’un üst seviye mobil cihazlar için tasarlanan 64-bit CPU mimarisi Qualcomm Kryo CPU’yu da sunacak.  Snapdragon 820 işlemcinin ilk örneklerinin 2015’in ikinci yarısında kullanıma sunulması bekleniyor.

1425319038_img20150302185218.jpg

Qualcomm Technologies, Inc. Başkan Yardımcısı ve QCT Eş Başkanı Cristiano Amon, konuyla ilgili şu görüşü paylaşıyor: “Geleceğin üst seviye mobil deneyimleri, geleneksel özellikler ve işlevselliğin ötesine geçerek, öğrenme ve kullanıcının ihtiyaçlarına uyum sağlama becerisine sahip cihazlar tarafından belirlenecek. Bu süreç, mobil cihazlarımızda büyüyen hesap, multimedya ve bağlantı seviyelerinin harmanlanmasıyla gerçekleşecek.  MWC 2015’te, Zeroth platformu ile birlikte bu vizyona yönelik ilk adımlarımızı atacak ve mobil cihazlar için zekâ ve kişiselleştirmenin yeni seviyesini gözler önüne sereceğiz. Zeroth zekâsı, otomobiller, giyilebilir teknolojiler, akıllı telefonlar ve istemci modeliyle bilgi işleme uygulamaları düzeyinde ölçeklenecek ve cihazlar arasında aktarım yapma becerisine sahip olacak.”

 Qualcomm Zeroth Platformu

Zeroth platformu, Qualcomm’un heterojen işleme ve yüksek oranda entegre edilmiş üst düzey bağlantı teknolojilerine sahip yeni donanım ve yazılım yeniliklerinden oluşuyor. Zeroth platformu daha sezgisel deneyimlerin temelini sağlıyor. Zeroth ayrıca, bir dizi önemli mobil deneyime yönelik doğal etkileşimlere de olanak tanıyor.Yukarıda ve aşağıdaki videolarden yeni işlemcinin mobil kullanıcılara neler sunduğunu izleyebilirsiniz.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir