Haberler

Western Digital enerji verimliliği odaklı sabit sürücüsü WD Re+ tanıttı

Yeni WD Re+ Sabit Sürücü Sadece 6 Vat Tüketerek 6 TB Sunuyor

Western Dgital, bugün günümüzün modern veri merkezi mimarileri için yüksek kapasiteli herhangi bir 3.5-inç sabit sürücünün sunabileceği en düşük güç tüketimine sahip yeni veri merkezi sabit sürücülerini duyurdu. WD Re+™ sabit sürücü ailesi WD’nin yüksek kapasiteli veri merkezi depolama cihazlarındaki kapsamlı, katmanlı portfolyosunun en yeni bileşeni. Bu portfolyoyu daha da genişletmek üzere WD’nin popüler WD Re™ ve WD Se veri merkezi ürün serilerinin 6 terabayt (TB) kapasiteleri sunulacak ki, bunlar da kendi aralarında uygulama yoğunluğu, güç optimizasyonu ve fiyat verimliliği açısından katmanlandırmış olacak.
 
Modern veri merkezlerinde, toplam sahip olma maliyeti (TCO) formülü kapasite, fiyat, güç tüketimi ve bu değişkenler arasındaki ilişkileri içeriyor. WD Re+ sürücüsü bugün mümkün olan en fazla güç verimliliğini ve yüksek yoğunluklu yüksek kapasiteli platformu sunuyor.
 
Günümüzün geniş web-ölçekli bulut altyapılarında güç tüketiminin başat faktörlerden biri olması ve WD RE+ sürücünün 6TB için sadece 6 Vat tüketiyor olmasından dolayı,  müşterilerin toplam sahip olma maliyetleri düşüyor ve geniş çaplı yapılardaki tasarruf her sene milyon dolarlar olabiliyor.
1426109372_wdreplus1.jpg
 
WD depolama teknolojilerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Matt Rutledge “Modern veri merkezlerindeki ölçülebilir değerler Dolar ve Vat’tır. Öncü bir gigabyte-başına-Vat oranı ve WD Re sabit sürücü platformunun yıllardan beri süregelen güvenilirliği ile WD Re+ sınırlı güç bütçesi olan müşterilerimize 2. katman, yüksek yoğunluklu depolama uygulamalarında WD Re-sınıfı bir alternatif sunuyor. Büyük ölçekli, kapasitesi artırılabilir sistemler, müşterilere çeşitli uygulamalar bazında ciddi anlamda değer katarken, altyapı sahibine de sağlıklı bir geri dönüş sağlamalıdır. WD bu değeri tüm portfolyosu kapsamında sunmaya odaklandı.” diye belirtti.
 
SATA 6 Gb/s WD Re+ sabit sürücü ailesi düşük güç tüketimi, yüksek kapasiteli, 24 x 7 x 365 güvenilirlik ve fiyat uygunluğunun ideal bir karışımını sunan yoğun beş-plakalı bir platforma sahip. Titreşime dayanıklılık ve Arızasız Ortalama Çalışma Süresi (MTTF) bu uygulamalardaki önemli faktörlerden. WD Re+ sabit sürücüleri saatte 1.2 milyon saat MTTF, titreşim dayanıklılığını arttırmak için geliştirilmiş RAFF teknolojisi ve yılda 550 TB iş yükü oranında yoğunluklu iş yükü ve güvenilirlik reytingi sunarak herhangi bir WD 3.5-inç sabit sürücüdeki en yüksek iş yükü yetkinliklerini sergiler. Yeni WD Re+ ve güvenilir WD Re, büyük-ölçekli uygulamaları basitleştirmek ve müşterilerin WD veri merkezi ürünlerinden beklemeye alışık olduğu güvenilirlik ve performansı sunmak üzere bir platformu paylaşıyorlar.
 
WD’nin ödüllü WD Re platformu zorlu veri merkezi ve bulut depolama ihtiyaçları için 6 TB’a kadar kapasite sunuyor. WD Re sabit sürücüleri aynı zamanda yüksek-yoğunluklu veri merkezi uygulamalarında yılda 550 TB’ın üstesinden gelmek üzere tasarlandı. 6 GB/s transfer hızı ile SATA arayüzü ve 225 MB/s’ye kadar sürekli ardışık veri hızı sunarak, her veri merkezinde ihtiyaç duyulan performans ve güvenilirliği sağlıyor.
 
WD Re ve WD RE + ürünlerinin diğer veri merkezi-sınıfı özellikleri arasında:

Titreşim koruması – Sürücüyü gözleyen ve çizgisel ve döngüsel titreşimleri gerçek zamanlı olarak düzelten gelişmiş RAFF™ teknolojisi. Sonuç: Yüksek-titreşimli ortamlarda önceki nesil sürücülere göre önemli performans artışı.

Çift işletici teknolojisi – Veri yolları üzerindeki pozisyon doğruluğunu geliştiren bir kafa-pozisyonlama sistemi. Birincil işletici geleneksel elektromanyetik işletici ilkelerini kullanarak genel pozisyonlandırmayı sağlar. İkincil işletici ise piezoelektrik hareket kullanarak kafa pozisyonunda daha yüksek seviyede bir doğruluk sağlamak üzere ince ayar yapar.     

StableTrac™ – Motor şaftı sistem-kaynaklı titreşimi azaltmak ve okuma yazma işlemleri esnasında doğru takip için plakaları stabilize eder.    

Çoklu-eksenli şok sensörü – Otomatik olarak en küçük şoku dahi belirler ve veriyi korumak için gerekli telafiyi gerçekleştirir.

RAID’e özel, zaman-sınırlı hata kurtarımı (TLER) – Masaüstü sabit sürücülerde görülen uzatılmış sabit sürücü hata-kurtarma süreçlerinin sebep olduğu sürücü düşmelerini engeller.

No Touch™ rampa yükleme teknolojisi – Kayıt kafası disk medyasına asla dokunmaz ve böylece kayıt kafasına ve medyada daha az yıpranma meydana gelmesini sağlar ve taşıma esnasında daha iyi koruma mümkün olur.

Termal genişletilmiş ısı testi – Her sürücü güvenilir operasyonu garantiye almak üzere termal dönüş ile uzatılmış ısı testinden geçirilir.

Dinamik uçuş yüksekliği teknolojisi – İdeal güvenilirlik için her okuma-yazma kafasının uçuş yüksekliği gerçek zamanlı olarak ayarlanır.

Çift işlemci – Performansı maksimize etmek için iki kat işlemci gücü.

3D Active Balance™ Plus – Gelişmiş çift-düzlem denge kontrol teknolojisi sürücünün genel performansını ve güvenilirliğini büyük ölçüde iyileştirir. Uygun şekilde dengelenmemiş sabit sürücüler çoklu-sürücülü bir sistemde aşırı titreşim ve gürültüye sebep olabilir ki, bu da sabit sürücünün ömrünü kısaltır ve performansının zaman içinde bozulmasına sebep olur.

 WD Se serisi veri merkezi sabit sürücüleri KOBİ’ler ve yüksek-seviye NAS ve büyük-ölçekli veri merkezi replikasyon ortamlarında 24x7x365 bazında çalışarak performans, güvenilirlik ve kapasiteyi harmanlar. Kapasiteler 6TB’a kadar çeşitlilik gösterir.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir