Haberler

Google Play Store’a Google Now özelliği geldi!

Yeni güncelleme ile Google Play Store’da sesle arama dönemi başladı.

Google, mobil işletim sistemi olan Android platformunun resmi uygulama mağazası Play Store’u Android 5.1’e adapte etmeye başladı. Yayınlanan güncelleme ile Play Store, iyileştirme ve performans artışının yanında Google Now ezelliğine kavuşmuş oldu.

1426106580_1426096920arrow-returns.gif

Şirketin resmi uygulama mağazası için sunduğu yenilikler arasında daha önceki sürümlerde büyüteç simgesine dokunarak arama yapılabiliyordu. Yeni güncelleme ile arama çubuğu geniş bir alana kavuşmuş oldu. Ancak uygulamada yapılan büyük bir değişiklik gözlerden kaçtı. Dikkatlerden kaçan en büyük yenilik uygulamaya eklenen Google Now özelliği oldu. Yani Google Play Store’da artık sesle arama özelliği etkin durumda. Arama çubuğunun en sağında bulunan mikrofon simgesine dokunup arama yapmak istediğiniz uygulamanın ismini söylemeniz yeterli. Sistem, sesle arattığınız uygulamayı bularak cihazınıza yüklemek için hazır hale getiriyor.

Güncelleme ile 5.3.6 sürümüne yükseltilen uygulama henüz resmi olarak yayınlanmasa da, en güncel sürüm olan 5.2.13’de de bu özellikler mevcut.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir