Haberler

Çocuğunuzla sanal ortamda İstanbul Oyuncak Müzesi’ni gezmek ister misiniz?

İstanbul Oyuncak Müzesi Google ile kapılarını 23 Nisan’da tüm dünya çocuklarına açıyor

Çocukluğumuzda iz bırakmış; el yapımı ahşap oyuncaklardan, yaratıcılığımızı zenginleştiren uzay oyuncaklarına, Tedy Bear’den kurşun askerlere, dünyanın dört bir yanından oyuncakların toplandığı ‘İstanbul Oyuncak Müzesi’ Google ile kapılarını 23 Nisan’da tüm dünya çocuklarına açıyor.

Bundan tam 10 yıl önce, yine bir 23 Nisan günü Sunay Akın tarafından hayat geçirilen ve hem konsepti hem de içeriğiyle İstanbul’a “oyuncak müzelerinin başkenti” unvanını kazandıran İstanbul Oyuncak Müzesi şimdi Google tarafından Street View teknolojisi ile dijital ortama taşınıyor.

 1429778772_ekran-alintisi-4.png

Ailedeki her yaştan üyeyi birlikte kucaklayarak üç neslin bir arada hoşça vakit geçirmesini sağlayan müzede, ünlü yazar Sunay Akın tarafından tüm dünyadan özel olarak toplanan 5000’den fazla oyuncak, Street View projesi kapsamında 360 derecelik panoramik açı ile gezilebilecek.

Yerli Türk OyuncaklarıBebek EvleriCharlie Chaplin ve Teddy BearLehmann ve Uzay Oyuncakları gibi en özel koleksiyonların yanı sıra 4 katlı bu eğlenceli mekanda yer alan sürprizlerin tamamını keşfetmek, geçmişe kısa bir yolculuk yapmak için sizleri İstanbul Oyuncak Müzesi’ni ziyarete davet ediyoruz.”

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir