Haberler

Google Project Fi opetatörüne hoş geldiniz!

Google, uzun zamandır üzerinde çalıştığı mobil ve WiFi ağı Project Fi servisini bugün duyurdu.

Dev arama motoru Google’ın geçtiğimiz ay yayınladığı Android 5.0.2 sürümüyle birlikte ortaya çıkan “Google VPN hizmetleri” uygulaması şirketin mobil ağlar üzerinde çalıştığını akıllara getirmişti. Bu olaydan ortaya çıkan bilgiler Google’ın kendi   mobil ve WiFi ağını Mart ayının sonunda aktif edeceği ortaya çıkmıştı. Google, uzun süren çalışmalarının ardından nihayet bugün Project Fi isimli servisini açtı.

1429732396_img20150422225002.jpg

Google’ın ABD’nin önde gelen Sprint ve T-Mobile operatörlerinin altyapısını kullanarak oluşturduğu servis hücresel veri ve Wi-Fi ağları arasındaki geçişi sağlayacak. Google’ın bu projesi birçok operatör tarafından uygulanan “kullanılsada, kullanılmasa da” mobil operatörlere ödenen toplu ücretin önüne geçmiş olacak.  Wi-Fi ağına öncelik verilecek serviste Google’ın mobil ağını kullananlar sadece kullandıkları verinin ücretini ödeyecek. Yani bir anlamda Google kullanıcıların bu konuda tasarruf etmelerini sağlayacak.

Google’ın başlattığı bu proje şimdilik sadece Nexus 6’ya destek sunuyor. Şirket bu servisiyle Nexus 6 satışını patlatır mı, ne dersiniz? Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir