Haberler

Dünyanın ilk NFC uyumlu masaüstü bilgisayarı ASUS M70 tanıtıldı

ASUS M70 iş ve eğlencede sunduğu yüksek performansın yanında NFC uyumlu akıllı cihazlarla tek dokunuşta eşleşebiliyor.

Konsolların beklenen performansı gösterememesi ve artan çözünürlükler karşısında çaresiz kalması son dönemde masaüstü PC’lere kullanıcıların ilgisini arttırdı. ASUS’ta bu bağlamda dünyanın ilk NFC uyumlu masaüstü bilgisayarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. NFC uyumu* sayesinde evdeki NFC uyumlu diğer akıllı cihazlarla tek dokunuşta eşleşebilen M70, 4. Nesil Intel Core işlemciler ve NVIDIA® GeForce® GTX ekran kartı özellikleriyle bir masaüstü bilgisayardan beklenebilecek oyun, iş ve eğlence performansını en yüksek seviyede sergiliyor. ASUS SonicMaster ses teknolojisi ve AudioWizard arayüzü ile müzik ve filmlerde ses kalitesinin dorukta yaşanmasını sağlayan ASUS M70, masaüstü bilgisayar kullanıcılarının kabusu olan ani güç kesintilerine karşı Dahili Kesintisiz Güç Kaynağı ile çare buluyor. M70, dahili kablosuz şarj* özelliği sayesinde akıllı telefon ve tabletleri de kablosuz olarak şarj edebiliyor.

Kim demiş masaüstü bilgisayarlar kaba olur diye?

ASUS M70 görkemli görünümüne rağmen masaüstü bilgisayarların kaba ve hantal tasarım klişelerini yıkacak nitelikte minimalist bir tasarıma sahip. Keskin açıları ve parlak metal kaplaması ile göze çarpan ürün, mobil cihaz dostu hatlarıyla da masaüstü bilgisayar tasarımlarında geleceğin standartlarını bugünden belirlemeye aday.

1431599876_m701.jpg

Hayran bırakan performans

4. nesil Intel® Core™ ile donatılan ASUS M70, profesyonel ya da eğlence tabanlı tüm işlemler için adeta bir süper performans makinesi! Web sitesi ve 3D modelleme gibi teknik işlerin yanı sıra film, video ve müzik keyfini de artıran teknolojilere sahip M70, 4K Ultra HD videoları da oynatabiliyor. NVIDIA® GeForce® GTX ekran kartı sayesinde M70, oyun piyasasının en yeni yıldızlarının rahatlıkla çalıştırıyor, oyun severlere en yüksek çözünürlük ve maksimum görüntü kalitesi ayrıcalığını yaşatıyor. M70, geçtiğimiz günlerde 500 milyonuncu anakart satışını kutlayan ASUS’un üstün teknolojili anakartını da içeriyor.

1431599886_m702.jpg

Sanki oradaymışsınız gibi!

ASUS M70 masaüstü bilgisayar, Technical GRAMMY Award® sahibi Waves’in sunduğu MaxxAudio® ve ASUS SonicMaster ses teknolojisi ile donatıldı. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar ister hoparlör, ister kulaklık tercih etsinler, tüm oyun, film ve müzikler için en iyi surround ses ayarlarının keyfini çıkarabiliyorlar. Bununla birlikte ASUS AudioWizard müzik, film, oyun, video kayıt ve konuşma için, kullanıcıların tercihlerine göre beş farklı ses ayarı sunuyor.  

Mobil cihazların evdeki abisi!

Dünyanın ilk NFC uyumlu masaüstü bilgisayarı olan ASUS M70, NFC uyumlu akıllı telefon ya da diğer akıllı cihazlarla, tek dokunuşta eşleşebiliyor. Bu sayede evdeki diğer akıllı cihazlarla bilgisayar arasında fotoğraf ve video paylaşımı yapılabiliyor, USB kablosu gibi harici donanımlara ihtiyaç duyulmuyor. ASUS M70, HDMI çıkış portu ile televizyona bağlanabiliyor, SATA 6Gbit/s portları sayesinde verileri adeta ışık hızında aktarabiliyor. USB 3.0 ise USB 2.0’a kıyasla 10 kat daha hızlı veri aktarımı yapıyor. Akıllı Şarj Teknolojisi sayesinde evdeki uyumlu cihazlar, M70 kapalı olduğunda bile %50 oranında daha hızlı şarj oluyor.

1431599899_m703.jpg

Zahmetsiz bağlantı

M70’in Kablosuz Şarj özelliği kullanıcıları kablo arama derdinden kurtarıyor. Kullanıcılar, harici cihazlarını üst tepsiye yerleştirerek kolayca şarj edebiliyorlar. Süper hızlı ve kararlı 802.11ac Wi-F8 güçlü sinyal iletimi ve web sayfası tarama, video stream veya online oyunlar için önceki Wi-Fi standartlarına kıyasla üç kat daha fazla hız sağlıyor. Dahili Bluetooth 4.0 kablosuz teknolojisi ile bilgisayar, kolayca kablosuz klavye ve fareye bağlanabiliyor.

İşletim sistemi

Windows 8.1

CPU

4. Nesil Intel® Core™ i3/i5/i7/Pentium® Çift Çekirdek İşlemci

Ekran Kartı

NVIDIA® GeForce GT620 1GB/2GB

NVIDIA® GeForce GT625 2GB

NVIDIA® GeForce GT630 2GB

NVIDIA® GeForce GT640 3GB/4GB

NVIDIA® GeForce GTX650 1GB

AMD® Radeon HD8350 1GB

AMD® Radeon HD8570 2GB

AMD® Radeon R7 240 2GB

AMD® HD Graphics

Bellek

2 GB 16 GB’a Arttırılabilir

Çift Kanal, DDR3 1600MHz

2 x DIMMs

Depolama

4TB’a Yükseltilebilir SATA 6Gb/s Sabit Disk (7200RPM)

Aksesuarlar

Klavye

Fare

Güç Kablosu

Garanti Kartı

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Yazılım

Anti-virus trial

Office trial

Klavye

286 mm çerçevesiz chiclet klavye

Arayüz

 1 x Micro HDMI girişi

 3 x USB 3.0 girişi (1x şarj edici+)

 1 x ses jakı combo

 1 x SD/SDXC kart okuyucu

SATA

2 x SATA 3Gb/s

2 x SATA 6Gb/s

Ses

SonicMaster

Yüksek Çözünürlüklü 8 Kanal Ses

Güç Kaynağı

300 W En Yüksek

Boyutlar ve ağırlık

175 x 433 x 412 mm (GxYxD)

242 x 510 x 550 mm (GxYxD) Kutu ile

9,8kg

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir