Lykan ekin Patrol’le artık ‘Hızlı ve Akıllı’.

Ocak ayında görücüye çıkarak 3,5 milyon dolar fiyat biçilen ve sadece 7 adet üretilen Lykan “Hızlı ve Öfkeli” filmi ile ününe ün kattı. ekin Technology tarafından üretilen ve dünyanın ilk akıllı devriyesi olan ekin Patrol sistemini kendi polis araçlarında kullanan Abu Dhabi polisi, bu akıllı devriye sistemini Lykan ile buluşturdu.

Polisler için “Robocop” Dönemi Başlıyor

W Motors tarafından üretilen Lykan Hybersport, sadece 2,8 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabiliyor. Lykan Hybersport, dünyanın en hızlı ve en lüks, arabalardan biri olarak kabul ediliyor. LED ışıklandırma sisteminde elmas kullanılan ve deri iç kaplaması altın iplikle dikilen, kontrol paneli ise, 3 boyutlu holografik ve interaktif olarak tasarlanan Lykan, ekin Patrol ile adeta bir “robocop”a dönüşüyor. Dünyanın en hızlı araçlarından biri olan Lykan ekin Patrol ile Dünya’nın en akıllı aracı haline dönüşüyor. ekin Patrol, araç son hızda giderken hareket halinde veya duran araçların hızlarını ve plakalarını okuyabiliyor, tüm yüzleri tanıyabiliyor. Aynı zamanda bütün plaka, hızları ve yüzleri aklında tutabiliyor. Geleceğin polisleri için şimdiden tasarlanan ekin Patrol ile bilim kurgu filmleri gerçek oluyor.

1433681530_dsc08118.jpg

ekin Patrol ile donatılan Lykan Hybersport polis güçlerine dahil eden Abu Dhabi polisi son teknolojisi ile suçlulara göz açtırmayacağa benziyor. Çok yakında Abu Dhabi’de bir alışveriş merkezinde ziyaretçilere sunulacak ekin Patrol’lü Lykan, estetik tasarımının ve hızının yanı sıra ‘akıllı devriye sistemi’ ile ilgi odağı olacak.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir