Haberler

Xbox Music gitti, Groove Music geldi

Microsoft’un yeni müzik hizmeti Groove Music Windows 10 ile birlikte kullanıma sunulacak.

Windows 10 işletim sisteminin çıkışına artık sayılı günler kaldı. Microsoft’un 29 Temmuz’da dağıtıma sunacağı yeni işletim sisteminde yazılım ve uygulama kısmında sürpriz yenilikler yer alacak. Bunlardan biri de Xbox Music’in yerine geçen Groove Music olacak. 

Groove Music temmuz sonunda Windows 10 işletim sisteminin bir parçası olarak hizmet vermeye başlayacak. Groove Music sade ve kullanımı kolay bir arayüzü beraberinde getiriyor. Klavye, fare ve dokunmatik ekranla kontrol edilen müzik hizmetinde 40 milyonu aşkın şarkı yer alıyor.

1436262724_welcome-screen-for-groove.png

Groove Music’et şarkının yanı sıra film ve dizi hizmeti de bulunacak. Hizmet, Windows Phone işletim sitemiyle çalışan cihazlarla senkronize olabiliyor. Bu sayede bilgisayarda başlatılan bir içerik telefon ya da tablet üzerinden devam ettirilebilecek. Groove Music ayrıca OneDrive bulut hizmetiyle de senkronize olabilecek.

Özel aboneli fiyatları aylık 9.99 dolar, yıllık ise 99 dolar açıklanan Groove Music, Windows 10 sonrası Windows Phone cihazlar, Xbox, Android ve iOS için yayınlanacak. Xbox Music aboneliği bulunanLAR Groove Music sonrası da hizmetten yararlanmayı sürdürecek. 

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir