Veeam Software 2015’in ikinci çeyreğinde geçen yıla oranla büyük şirket müşterilerinde yüzde 64 büyüme gerçekleştiğini, Fortune 500’deki şirketlerin yüzde 70’inin ve Global 2000’deki şirketlerin de yüzde 48’inin Veeam müşterisi olduğunu açıkladı.

Modern veri merkezlerinin kesintisiz çalışabilmesi için yenilikçi çözümler sunan Veeam Software 2015’in ikinci çeyreğinin önemli başlıklarını duyurdu. Geçen yılın aynı dönemine göre toplam kiralama cirosunda yüzde 22’lik bir artış gerçekleşti. Veeam ek olarak geçen yıla oranla büyük şirket müşterilerinde yüzde 64 büyüme gerçekleştiğini, Fortune 500’deki şirketlerin yüzde 70’inin ve Global 2000’deki şirketlerin de yüzde 48’inin Veeam müşterisi olduğunu açıkladı. 

Veeam, üst üste üçüncü yıl 2015 Gartner Büyük Şirket Yedekleme Yazılımı ve Entegre Cihazlar Magic Quadrantı’nın vizyonerler quadrantında yer aldı. Bu yılki Büyük Şirket Yedekleme Yazılımı ve Entegre Cihazlar Magic Quadrantı’nın başkan yardımcısı ve kıdemli analisti Dave Russell, araştırma yöneticileri Pushan Rinnen ve Robert Rhame organizasyonların giderek artan oranlarda geleneksel yedekleme yazılımlarına ek olarak genişletilmiş koruma yetkinlikleri ve tekniklerini sunan satıcılardan yedekleme ürün seçimi yaptıklarını belirtiyorlar. Bunun da organizasyonların iş kritik verilerini farklı metotlar, teknikler ve yönler aracılığıyla yedeklemenin değerini anlamalarına bağlıyorlar. 

Veeam CEO’su Ratmir Timashev büyük şirketlerin klasik yedeklemeden modern veri merkezinin kesintisiz çalışmasını sağlayan çözümlere geçtiklerini gördüklerini; bunun da nedeninin sadece yedeklemenin, paydaşlarının beklentilerini karşılamaktan çok uzak olmasından kaynaklandığının farkına varmaları olduğunu söylüyor. “Son çeyrekte sadece büyük şirket işlerimizde büyüme yaşamadık. Ayrıca müşteri sayısında 150.000 bariyerini aştık ve her boyuttaki işletmenin klasik yedeklemelerden bıktığını, Veeam’in sunduğu yeni nesil kesintisiz çalışma çözümlerine aç olduklarını gördük.” 

New York City ve çevresindeki 95.000 kişiye ve yere, bunun yanında bölgede çalışan 8.400 kişiye her yıl ulaşan Goodwill® Industries of Greater New York and Northern New Jersey, Inc. şirketinin kıdemli başkan yardımcısı ve CIO’su olan Andre Bromes modern bir veri merkezi inşa etmenin fikri varlıkları koruyabilecek en hesaplı yol olduğunu belirtiyor. “Amacımız fikri varlığımızın güvence altında olması ve kullanıcıların bunlara 7 gün 24 saat ulaşabilmesini sağlamaktır. Bizim fikri varlığımız tüm hizmetlerimizi sunmamızı sağlayan şey. Veeam sadece fikri varlığımızı koruyacak bir yol sunmuyor, bunun yanında verimizin bütünlüğünü sürdürmemizi de sağlıyor. Veeam sayesinde yedekleme, kurtarma ve çoğaltma konusunda sahip olabileceğimizin en üstünü alabiliyoruz. Veeam bizim için BT’yi dönüştürdü, felaket kurtarma planından iş devamlılığı planına geçmemize yardımcı oldu.”

2015’le ilgili diğer başlıklar:

• Yeni Veeam Availability Suite v9: BT liderleri yeni Veeam Availability Suite v9 ürününün sunulmasını ve elde edecekleri yetkinlikleri hevesle bekliyorlardı. 10.000’den fazla Veeam kullanıcısı çoktan 2015’in ileriki dönemlerinde genel satışa sunulacak olan v9 ile ilgili haberleri ve özellik güncellemelerinden haberdar olmak için kayıt oldu. Ek olarak Veeam hizmet sağlayıcı iş ortakları Veeam Cloud Connect ürününe eklenen yeni imaj tabanlı VM replikasyon yetkinlikleriyle de oldukça ilgililer. Bu sayede hizmet olarak felaket kurtarmasını sunabilecekler (DRaaS). Bu pazarın 2015’te 1.42 milyar dolardan 2020’de 11.92 milyar dolar büyüklüğe ulaşması bekleniyor. * 
• Buluttaki güçlü büyüme: Veeam Cloud Provider (VCP) programında geçtiğimiz yıla oranla işlem sayılarında yüzde 88’lik bir artış gerçekleşti. Veeam’in dünya çapında VCP programının bir parçası olan 8.500 hizmet ve bulut sağlayıcısı bulunuyor ve 850 hizmet sağlayıcısı da Veeam Cloud Connect için hizmet sağlayabilecek şekilde yetkilendirildi. 
• 200 ülkede 157.000 müşteri: Veeam 11.700 adet toplam ödenen müşteri kazandı. Bu da her ay yaklaşık 3.500 yeni müşteri eklemek konusunda yaptığı açıklamalarla örtüşüyor. Veeam’in kesintisiz çalışma çözümleri bugün dünya çapında 9.1 milyon sanal makineyi koruyot. 
• Microsoft Hyper-V yeni lisans rezervasyonları: Geçen yılın aynı döneminde göre yüzde 26 artış gerçekleşti. 
• Dünya çapında 33.000 ProPartners: Veeam kanal ekosistemine verdiği sözleri tutmaya devam ediyor ve yeni satıcılarla VAR’ları çözümlerimize çekiyor. 
• Çalışan sayısında artış: Veeam’de dünya çapında 1.860 kişi çalışmaktadır.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir