Haberler

Apple iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPad Pro RAM miktarı

Apple iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPad Pro’nun RAM miktarı Xcode geliştirme aracı ile ortaya çıktı.

Apple tarafından üretilen geliştirme araçları paketi Xcode, Apple’ın yeni tanıttığı cihazları iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve iPad Pro’nun RAM miktarı ne kadar sorusuna cevap verebiliyor.

Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ın tanıtımına kadar yıl boyunca birçok söylenti yapıldı ve bu söylentilerde telefonların 2GB RAM ile geleceği iddia edildi. Ancak Apple düzenlediği tanıtımda telefonların RAM miktarı hakkında bilgi vermedi ve bu durum yine gizemini korudu.

Xcode görüntüleri Apple’ın gerçekten iPhone 6s ve iPhone 6s Plus üzerinde 2GB RAM kullandığını teyit ediyor. iPhone 6 modellerine göre daha fazla RAM sağlayan iPhone 6S ile çoklu görev ve uygulamalar sorunsuz çalışabilecek, yoğun grafiklere sahip bazı oyunlar ise daha pürüzsüz çalıştırılabilecek.

Üst model akıllı telefonlar artık 4GB RAM ile geliyor ve bu çok büyük bir yenilik sayılmaz. Ancak iOS mobil işletim sistemi RAM kullanımı konusunda sorunsuz çalışabilecek şekilde optimize edilmiştir ve daha az RAM ile akıcı bir şekilde çalışabiliyor.

Xcode ayrıca Apple’ın yeni tableti iPad Pro’nun da 4GB RAM ile geleceğini teyit etti.

1442208767_ram-a.png

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir