Haberler

Facebook Messenger’a Photo Magic özelliği geldi

Facebook Messenger Photo Magic özelliği yüz tanıma fonksiyonunu kullanıyor.

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile kullanıcılar bilgisayar üzerinde bulunan Skype gibi uygulamaları bırakarak Whatsapp, Facebook Messenger ve benzeri uygulamalar ile mesajlaşma özelliğini kullanmaya başladı. Popüler sosyal ağ Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger ise en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor.

Facebook Messenger üzerinde en sık kullanılan fonksiyonlardan biri de fotoğraf paylaşımı. Facebook verilerine göre Messenger üzerinden ayda 9,5 milyardan fazla fotoğraf paylaşılıyor. Bildiğiniz gibi dev şirket kullanıcıların yoğunlaştığı her alanı değerlendirmeyi iyi biliyor ve Facebook, Messenger’a yeni eklediği Photo Magic özelliğiyle bu deneyimi geliştirmeyi planlıyor.

 1450510084_messenger.0.jpg

Facebook’un Photo Magic özelliği profilinize eklediğiniz fotoğraflara isimler öneren yüz tanıma teknolojisini kullanıyor. Facebook, Photo Magic ile fotoğrafınızda bulunan kişilerin yüzlerini tanıyarak fotoğrafları Messenger’da göndermeden önce size otomatikman bu isimleri öneriyor. Böylece o isimleri ayrı ayrı aramayacak ve unuttuğunuz kişiler olmayacak. Özelliği kullanmak için Messenger Ayarlar bölümüne giderek, Photo Magic’i gördüğünüzde erişimine izin vermeniz yeterli. 

Yüz tanıma AB’de ve Kanada’da yasak olması nedeniyle kullanılamıyor. Bu yüzden Facebook, yeni özelliği 17 Aralık itibariyle AB ve Kanada dışında tüm ülkelere açtığını duyurdu.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir