Haberler

AMD, İnce İstemcilerde Pazar Lideri Oldu

Mikroçip üreticisi AMD, ince istemciler konusunda pazar lideri olduğunu duyurdu. AMD geçtiğimiz sene gerçekleştirdiği birim satışları ile yüzde 53 ile pazarın yarısından fazlasına hakim oldu.

Mikroçip üreticisi AMD, ince istemciler konusunda pazar lideri olduğunu duyurdu. AMD geçtiğimiz sene gerçekleştirdiği birim satışları ile % 53 ile pazarın yarısından fazlasına hakim oldu.

Küçük boyutlu veya hiç depolama alanı bulunmayan ince istemciler genellikle sunucular veya bulut uygulamaları için akıllı ön uç görevi görüyor. AMD Tümleşik G-Serisi işlemciler ile donatılan ince istemciler, kurumlar için çok güçlü tek veya çoklu görüntüleme grafik performansı sunuyor. HP, Fujitsu ve Samsung ile gerçekleştirilen tasarım anlaşmaları; AMD APU’larının veri işleme, ana sunucu verisi şifreleme, hatta video konferansı veya multimedya yayını için video kodlama uygulamaları konusundaki gücünü kanıtlıyor.

İnce istemci uygulamaları için ideal bir çözüm: AMD G-Serisi SoC

Bulut bilişim temelli işlemler, AMD ince istemcilerinin pazar payını artırmasında büyük rol oynuyor. İnce istemciler, daha karmaşık ve yüksek performans gerektiren görevler için de gün geçtikçe daha fazla kullanılıyor. Bu durum özellikle x86 CPU’lar ve güçlü grafik yongası içeren cihazlar için geçerli. Masaüstü sanallaştırma konusunda artan inovasyon gereksinimi artık bilgisayar destekli tasarım ve 3D modelleme hesaplamaları gerçekleştirebilen ince istemciler için yeni fırsatlar doğuruyor. AMD ince istemcileri finans ve kamu hizmetleri, çağrı merkezleri, kiosklar, hastaneler, akıllı ekranlar ve diğer çoklu kullanıcılı sanallaştırılmış kurumlarda da kullanılıyor.

İnce istemci ve sunucu arasında güvenliği sağlayan AMD G-Serisi SoC’ları, istemcide sadece kurum tarafından onaylanmış yazılımların kullanımına izin veriyor. Sistemler geliştirilmiş güç tüketimi teknolojisi sayesinde enerji maliyetini aşağı çekerken, geniş dağıtımlarda çevresel etkileri de en aza indiriyor.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir