Haberler

Deadpool filmi gişe rekorunu kırdı

Birçok kişinin merakla beklediği Deadpool filmi vizyona girer girmez gişe rekorunu kırdı.

Özellikle çizgiroman severlerin uzun zamandır merakla beklediği ve nihayet vizyona giren Deadpool filmi hakkında ilk izlenme bilgileri geldi.

Cinsellik ve şiddetin ağır bastığı film yanında yetişkin olmadan 18 yaş küçüklerin izleyememesine rağmen yoğun ilgi gördü. Hatta FOX’un tahminlerini bile geçmeyi başardı. FOX stüdyoları filmin ilk haftasında 68 milyon dolar hasılat beklediklerini açıklamıştı. Deadpool filmi bu beklentiyi neredeyse ikiye katladı.

1455602217_deadpool-filmi.jpg

Amerika‘da daha ilk haftasında 135 milyon dolar gişe hasılatı yapan film rekoru 91.7 milyon dolarla The Matrix Reloaded filmini farkla geçmeyi başardı. Üstelik Deadpool filmi 12 Şubat’ta vizyona girdiği Türkiye‘de sadece 3 günde 4.5 milyon dolar gişe hasılatı yaptı.

İlginizi Çekebilir >> Deadpool 2 için yeşil ışık şimdiden yakıldı

Ülkemizde halen daha İstanbul’daki birçok AVM’de filmi izlemek isteyenler bilet bulmakta zorlanıyor. Özellikle film Türkiye’de 3D ve IMAX formatında yoğun ilgi görmüş.


Twitter'da yılın en çok konuşulan oyunları belli oldu1455602172_twitterda-yilin-en-cok-konusulan-oyunlari-belli-oldu0.jpg

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir