ads by CinPlus nedir? ads by CinPlus reklamları nasıl kaldırılır?

Ads byCinPlus bir tür “adware” yani reklam yazılımı olup bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz bir ücretsiz program veya oyun ile yüklenir. Chrome tarayıcınıza yüklenen bu eklenti tüm web sitelerinde “ads byCinPlus  ve Ad Option” reklamlarını gösterir. Peki bu yazılım virüs müdür, kaldırılması gerekir mi?

ads by Cinplus ads gibi programlar istenmeyen yazılım grubuna girer. ads by Cinplus ads virüs değildir. ads by Cinplus reklam yazılımı sizin internet üzerindeki davranışlarınızı takip eder. Hangi sitelere giriyorsunuz, hangi ürünler ile ilgileniyorsunuz, hangi linklere tıklıyorsunuz gibi pek çok veriyi toplar. Google üzerinde yaptığınız aramaları bile kayıt altına alır. Bilgisayarınız ile ilgili IP bilginiz, tarayıcı türünüz, dil seçimleriniz gibi kişisel verilerinizi toplar. Bu yüzden kaldırmanızda fayda var.

ads by Cinplus Deals veya ads by Cinplus Ads adları altında iki farklı şekilde karşınıza çıkabilir. ads by Cinplus  reklamları, WebSpades, Browse Mark, LinkiDoo, Surftastic gibi diğer reklam yazılımları virüs, adware yazılımları ile birbirine çok benzer. ads by Cinplus size açılır pencereler içinde  Amazon, Walmart, Best Buy, Ebay gibi sitelerin reklamlarını görüntüler.

Ads by Cinplus reklamları nasıl kaldırılır?

Yöntem 1ads by Cinplus ile ilişkili programı tespit etme ve kaldırma

Bu adım Windows 7 üzerinden anlatılmıştır, Windows 8 ‘de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını bulabilirsiniz.

●Programlar ve Özellikler’i açmak için Başlat düğmesini Denetim Masası’nı, Programlar’ı ve ardından Programlar ve Özellikler’i tıklatın.

●Yüklü programlarda  HD-V2.1, InfoHD-V2.1, Cinema Plus HD, cinema plus.2, ads by Cinplus ads, PC Performer, Driver Performer, Jet Browser, Yontoo programlarından biri varsa sağ tuşla tıklayın ve ardından kaldırı tıklayın.

●Bu programlardan biri yoksa sizde yüklü reklam yazılımı farklı olabilir. Ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırın.

Yöntem 2: Adwcleaner ile ads by Cinplus  kaldırma  

Adwcleaner ücretsiz bir adware, toolbar, PUP, potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma programıdır. ads by Cinplus kaldırma işleminde en önemli aşamalardan birisi Adwcleaner ile tarama işlemidir.

●Adwcleaner yazılımını indirin.

●Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını ve diğer tüm açık programları kapatın.

●İndirdiğiniz Adwcleaner programını çalıştırın. 

●Scan butonuna tıklayın.

●AdwCleaner  ads by Cinplus   istenmeyen yazılımları taramaya başlayacak.Tarama bittiğinde bilgisayarınızda bulunan ads by Cinplus  ve diğer zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın.

●ADW Cleaner temizleme işleminden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Yöntem 3: Emsisoft antimalware  ile  ads by Cinplus kaldırma

Emsisoft Anti-Malware bir tür malware yani, virüs, trojan, backdoor, adware gibi zararlıları temizleme programıdır.

●EmsiSoft anti-malware indirin ve kurun.

●Bilgisayarınızı EmsiSoft anti-malware ile tam tarama yapın.

●EmsiSoft anti-malware ads by Cinplus  ve diğer zararlıları kaldıracaktır.

Yöntem 4: Malwarebytes antimalware  ile ads by Cinplus kaldırma  

Malwarebytes anti-malware , virüs, trojan, solucan, gibi malware denen zararlı, istenmeyen yazılımlara karşı kullanılan güçlü bir temizleme aracıdır. Malwarebytes Anti-Malware Free sürümü ücretsizdir. Çok geniş virüs, malware kütüphanesi vardır bu sebeple, derinlemesine temizlemede çok iyi sonuçlar verir. Bu yüzden cihazınızı son olarak Malwarebytes Anti-Malware programı ile taratmanızı öneririm.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir