Haberler

Enerji Takımı’ndan Enerji verimliliği dersi

34. Enerji Verimliliği Haftası çerçevesinde gerçekleştirilen “6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı” sona erdi.

34.Enerji Verimliliği Haftası çerçevesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen “6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı” sona erdi. Enerjinin kullanımı ile ilgili olarak tüm Türkiye’de etkin projeler gerçekleştiren Enerji Verimliliği Derneği’nden “Enerji Takımı”, yıl boyunca yaptıkları çalışmaları katılımcılara anlattı.

Fuarın ilk günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Enerji Verimliliği Derneği’nin birlikte yürüttüğü Enerji Hanım Projesi’nin yüzü “Enerji Hanım”, ziyaretçilerle bir araya geldi. Enerji Verimliliği Derneği tarafından açılan stant alanında hazır bulunan Enerji Hanım, proje çerçevesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, evlerde uyulması gereken ve enerji verimliliğine katkı sağlayacak olan verimlilik uygulamalarını tekrar hatırlattı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner YILDIZ da Enerji Verimliliği Derneği standını ziyaret ederek “Enerji Hanım” la kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Enerji Hanım, Türkiye genelinde kadınlarla yaptığı enerji verimliliğine yönelik çalışmalar hakkında Bakan Sayın Taner YILDIZ’a bilgi verdi. Açılışa katılan ve bir de konuşma yapan Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı İbrahim Çağlar da, “Enerji Hanım” Projesi ile 21 ilde 34 bin kadına ulaştıklarını belirterek, bu projeyle yılda 4 milyar liralık kazanç elde ettiklerini anlattı. 

 1421674938_ykt3.jpg

21 İlden 21 Çocuk İstanbul’da Buluştu

6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı”nın ikinci gününde ise “Enerji Çocuk” Projesi kapsamında 21 İlden 21 çocuk İstanbul’a gelerek fuarı ve Enerji Verimliliği Derneği standını ziyaret etti. Enerji Verimliliği Derneği Yönetim Kurulu’nun üyesi 21 öğrenci, Enerji Çocuk Naz’ın da hazır bulunduğu fuar alanında diğer fuar katılımcılarından çocuklarını enerji verimliliği konusunda uyarmalarını istediler. Çocuklar, İstanbul WOW Convention Center’dagerçekleştirilen fuar ve foruma katılımlarının ardından, Cemile Sultan Korusu’nda Enerji Çocuk Yönetim Kurulu Toplantısı yaptılar.

Enerji Çocuk Projesi çerçevesinde yıl boyunca okullarında yaptıkları ve yapacakları çalışmaları Yönetim Kurulu Toplantısında birbirlerine anlatan öğrenciler, Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı İbrahim ÇAĞLAR ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle de bir araya gelerek karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

Ethem Genim, Enerji Verimli Ulaşımı Anlattı

6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nınson gününde deEnerji Verimliliği Derneği stant alanında bulunan “Enerji Verimli Ulaşım Projesi”nin yüzü, otomobil yarışçısı “Ethem Genim”, enerji verimli ulaşım için uyulması gereken sürüş teknikleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Enerji Verimliliği Derneği standını ziyaret eden katılımcılara yakıt ekonomisi yaparak, sokağa atacağımız paranın cebimizde kalacağını, böylece aile bütçesine büyük katkı sağlanabileceğini söyleyen Genim, sohbet ettiği öğrencileri de otomobilde arka koltukta oturmaları ve mutlaka emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir