Haberler

Skype Translator iki yeni dil desteği ile güncellendi!

Skype Translator şimdi İtalyanca ve Çince sesli çeviri yapabiliyor.

Microsoft’un geçtiğimiz yılın Aralık ayında duyurduğu Skype’ta gerçek zamanlı sesli konuşmaları tercüme edebilecek yeni uygulaması Skype Translator iki yeni dile daha kavuştu. İspanyolca ve İngilizce’den sonra Skype Translator’a bugün yayımlanan güncelleme ile Mandarin Çincesi ve İtalyanca dil desteği eklendi.

Mandarin Çincesi zor çevrilebilen diller arasında yer alırken şimdilik 10.000 ‘den fazla karakter ve çoklu ses koleksiyonuna sahip. Microsoft, iki yeni dile ve daha fazla dile destek almak için beta programını katılımcılara sunmuş durumda. Ayrıca şirket bu beta programına katılan kişilerden gelen geribildirimler sayesinde simultane çevirinin daha iyi hal alacağını belirtiyor.

1428525335_img20150408233730.jpg

Şimdilik Çince, İspanyolca, İngilizce ve birkaç diğer dil çevisiri ile arkadaşınızla konuşmanız mümkün. Geliştirilmiş ses seviyesi yönetimi, konuşmaların yüksek sesle çevirisini dinlemenize izin veriyor. Yazılım henüz beta aşamasında olduğu için şuan mükemmel bir çeviri yeteneğine sahip değil. Çeviri arada sırada hatalar veriyor ancak sistem geliştikçe bu sorunların ortadan kalkacağını söyleyebiliriz. Eğer beta programı katılmak ve Skype Tranlator’un gelişmesine yardımcı olmak istiyorsanız buradan kayıt olmanız gerekiyor.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir