Haberler

Asseco SEE, ilk çeyrek sonuçlarıyla 2015 yılına iyi bir başlangıç yaptı

Asseco SEE’nin faaliyet kârı yüzde 24’lük bir artışla 2,4 milyon Avro’ya ulaştı

2015 yılına ilişkin ilk çeyrek finansal verilerini açıklayan Asseco SEE, 2015 yılına hızlı bir başlangıç yaptı. Asseco SEE tarafından geliştirilen çözüm ve hizmetlerden sağlanan satış gelirleri, yüzde 14’lük bir artışla 14 milyon Avro’dan, 15,7 milyon Avro’ya yükseldi. 2014 yılı ilk çeyrek sonunda, 1,9 milyon Avro olan faaliyet kârı (FAVÖK), yüzde 24’lük bir artışla bu yıl 2,4 milyon Avro olarak gerçekleşti. Şirketin operasyonel kârlılığı, 2015 ilk çeyrek sonuçlarının ardından yüzde 10’a ulaştı, bu da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1,9’luk artışa işaret ediyor.

Asseco SEE Grubu’nun net kârı 2 milyon Avro’ya ulaştı

Asseco SEE Grubu’nun net kârı, bir önceki yılın ilk çeyreğiyle karşılaştırıldığında yüzde 17’lik bir büyümeyle, 2015 yılının ilk üç ayı sonunda yaklaşık 2 milyon Avro’ya ulaştı. Asseco SEE, 2015 yılı bekleyen iş stoğu değerini, yüzde 8 artışla, 75,9 milyon Avro olarak açıkladı.

1430988058_piotrjeleski.jpg

Ödeme Sistemleri İş Birimi yüzde 29, Bankacılık İş Birimi Satış Gelirleri yüzde 12’lik artış sağladı

Ödeme Sistemleri İş Birimi bir önceki yılın aynı dönemine göre 2 milyon Avro gelir artışıyla yüzde 29’luk bir büyüme gerçekleştirdi. Bankacılık İş Birimi satış gelirleri, 2014 yılının birinci dönemiyle karşılaştırıldığında, yüzde 12’lik bir artışla 6,8 milyon Avro’ya ulaştı.

Başarılı finansal sonuçlar geleceğe ışık tutuyor

Asseco SEE Yönetim Kurulu Başkanı Piotr Jele?ski, sonuçlarla ilgili şunları söyledi: “Aldığımız ilk çeyrek sonuçları ile finansal sonuçlarımızın düzenli olarak dördüncü kez, bir önceki yıla göre daha iyi çıktığını görüyoruz. 2015 yılının ilk üç ayı sonunda aldığımız bu güzel sonuçlarla satış gelirlerimizde ve özellikle Bankacılık İş Birimi kârlılığında artış sağladık. Aynı şekilde, Ödeme Sistemleri İş Birimi’nde de gözle görülür oranda bir artış ve büyüme gerçekleşti. Geleceğe yönelik olarak bizleri daha da motive eden bu sonuçlarla faaliyetlerimize daha kararlı bir şekilde devam edeceğiz.” dedi.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir