Haberler

3D yazıcıyla bunu da yapıyorlar!

Dubai’de bir ofis binası, mobilyaları ile birlikte 3D yazıcıdan çıkacak.

Son zamanların modası 3D yazıcılar ile hemen hemen her şey üretilebiliyor. Ayakkabı, silah, protez hatta arabalar ve bir çok şey. Ancak Dubai gibi zengin bir yerde bu tür şeyler ufak tefek kalıyor. Yeni planlanan bir proje de bunu kanıtlıyor.

Bu iddialı proje Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal İnovasyon Komitesi tarafından planlanıyor ve UAE’nin Teknoloji ve mimarlık alanında dünya lideri olarak kendini konumlandırmak için uzun vadeli hedefinin bir parçası olarak görülüyor.

1435998895_3d-printed-offce-dubai-970x0.jpg

3D yazıcılar daha önce ev inşa ederken çerçeve oluşturmak için kullanılmış olsa da, Dubai projesinin arkasındaki ekip ofis binasının yanısıra mobilyalarını da 3D yazıcıdan çıkarmayı planlıyor. Ekip eğer yapabilseydi muhtemelen işçileri de yazıcıdan çıkaracaktı ancak bu mümkün değil.

3dprint.com sitesine göre 2000 metrekarelik bina, 20 metrelik 3 boyutlu yazıcı kullanılarak Dubai’nin merkezine inşa edilecek. Dubai’de gerçekleşecek bu proje ile inşaatın sadece bir hafta sürmesi bekleniyor.

Dubai’nin ilk 3D baskılı ofis binası 3D baskı ile ilgili bir sergi  dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılacaktır.

1436014616_1-1.jpg

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir