Haberler

EMC XtremIO’nun Toplam Ön Sipariş Tutarı 1 Milyar Dolara Ulaştı

EMC Corporation, EMC® XtremIO™ tamamı flash dizilim çözümünün pazara sunulmasından yalnızca 18 ay geçmesine karşın şimdiden 1 milyar dolarlık ön sipariş aldığını duyurdu.

EMC Corporation, EMC® XtremIO tamamı flash dizilim çözümünün pazara sunulmasından yalnızca 18 ay geçmesine karşın şimdiden 1 milyar dolarlık ön sipariş aldığını duyurdu. EMC XtremIO bu rakamla EMC’nin 36 yıllık tarihine en hızlı büyüyen ürün olarak adını yazdırdı.

EMC’nin 2015 ikinci çeyrek gelirlerinde de açıklandığı gibi XtremIO’dan elde edilen gelirler geçen seneki aynı döneme oranla %300 arttı. Bu artışla EMC XtremIO tamamı flash dizilimler pazarındaki liderliğini korudu.

XtremeIO’nun kendine özgü mimarisiyle tamamı flash dizilim kategorisinde çığır açan özellikleri şu şekilde sıralanıyor:

  • İçerik tabanlı veri yerleştirme sistemi doğal olarak dengeli ve tüm SSD’ler ve sistemin kontrol birimleri içinde belirli bir yüzde içinde optimum düzeyde tutuyor ve ikinci kopya verileri veri yolu içinde ortadan kaldırıyor.
  • İki Aşamalı Metaveri Motoru sistemin, flash teknolojisinin doğasında bulunan rastgele erişim özelliğinden tamamen faydalanmasını sağlıyor ve veriyi sistem içinde arka plan görevlerini gerçekleştiren programları temizleme süreçleri (çöp toplama olarak da bilinir) gerekmeksizin rasgele yerleştiriyor. Bu da çöp toplama sistemi kullanan diğer flash sistemlerine göre IOPS performansında temizlik süreçlerinin neden olduğu %50’lik düşüşü, bekleme süresindeki %1000’e kadar artışı ve flash dayanıklılığındaki %10’a kadar kaybı ortadan kaldırıyor.
  • XtremIO Veri Koruma (XDP) flash’a özel bir algoritma ve SSD hatalarına karşı sistemi korurken, geleneksel RAID sistemlerine oranla 6 kat daha fazla kullanılabilir kapasite sunuyor. XDP performansta düşüşe neden olmadan son kullanıcıların kapasiteden %40 daha fazla yararlanmasına olanak sağlıyor. Bu oran diğer tamamı flash teknolojili sistemlerde %60-80 oranında. Ayrıca, etkin XDP algoritmaları uzun süreli üretim verileri merkezi koşullarında RAID’e göre 4 kat daha fazla performans ve dayanıklılık sunuyor.
  • Paylaşımlı Metaveri Belleği sistemin en kapsamlı performansı sunmasına olanak sağlıyor ve halihazırda dizilimin içinde bulunan verileri hızlı bir şekilde klonlayarak sanal makinelerin konuşlandırılması gibi yaygın işlemleri olağanüstü hızlandırıyor. Sanal makine klonları diğer tamamı flash dizilimlere oranla ana bilgisayar ile dizilim arasında 20 kat daha fazla ağ bant genişliğiyle, çok daha yüksek hızda ve üretim amaçlı sanal makinelere çok daha az olumsuz etki yaratacak şekilde oluşturuluyor.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir