Haberler

Hırsızların favorisi artık iPhone’lar değil!

Yapılan araştırmaya göre hırsızlar artık bu telefonları tercih ediyor.

Suçluların cazibe verileri kullanılarak yapılan bir araştırma sonucu hesaplanan yeni rakamlara göre, İngiltere’de çalıntı olması en muhtemel akıllı telefon Samsung Galaxy S6 Edge, ardından HTC M8 olarak görünüyor.

Home Office tarafından yayınlanan tabloda HTC ve Samsung telefonlar, hırsızların favorisi sıralamasında iPhone modellerini  geride bırakmış olduğunu gösterdi ama Apple çalıntı olması en muhtemel akıllı telefon markası olmaya devam etmektedir.

Sıralamada azalan sıraya göre  iPhone modelleri iPhone 6, 6 Plus ve 6S modelleri ile listelendi. Rakamlar 2015 yılında Büyükşehir Polisi’nin verilerine dayanarak hazırlanan liste, çalınan 70.000 cep telefonu hırsızlığı değerlendirmesi ile ortaya çıktı.

 1459023258_iphone6srange-largetranspjliwavx4cowfcaekesb3kvxit-lggwcwqwlarxju8.jpg

Eylül 2014 yılında yayınlanan tablodaki rakamlarda iPhone ilk sırada yer alıyordu. Bu rakamların hesaplanmasında rastgele hırsızlıklar değerlendirmeye alınmıyor ve sadece amacı o telefon modelini çalmak olan hırsızların sözleri yer alıyor.

Tabi Home Office tarafından yapılan bu araştırmada hırsızların sözlerinin ne kadar doğru bilgi olduğu da ayrı bir konu. Çalıntı olması en muhtemel ilk 10 telefon sıralamasında Samsung Galaxy S6, S5 ve Note modelleri de yer alıyor.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir