Haberler

Samsung Display yetkilisinden iddialı açıklama!

Samsung yetkilisinden 2016 yılına dair açıklama geldi. 2016 yılında tamaman katlanabilir akıllı telefonlar görebiliriz.

Samsung ve LG arasında ekran gelişimi açısından büyük ilerlemeler yaşanıyor. Özellikle kavisli ekranlı akıllı telefon üretimin öncülüğünü Samsung’un Galaxy S6 Edge ile yaptığı söylensede bu öncülüğün LG’de olması gerekir. Ancak Samsung Display yetkilisinin yaptığı açıklamayla bu fikir değişebilir.

Business Korea, ismini vermek istemeyen bir Samsung Display bölümü yetkilisinin ” 2016 yılında tamamen katlanabilir ekranlara sahip akıllı cihazlar üretebilmemizin mümkün olacağına inanıyorum” şeklindeki beyanına yer verdi.

1427285439_img20150325141116.jpg

Katlanabilir, esnek, şeffaf ekranlar hakkında bu güne kadar sayısız görüntüler ve videolar gördük. Ancak 2014 ve 2015 yılları içerisinde üretileceği söylenen bükülebilir akıllı telefon söylemlerine rağmen, biz hala gerçekten esnek veya bükülebilir bir telefon veya cihaz göremedik. Şimdi raporlar Samsung’un tamamen katlanabilir akıllı telefonunu en erken 2016 yılında üreteceğini söylüyor. Tabii ki bu tamamen bükülebilir ekranların ve kasa yapısının diğer bileşenleri bozmadan kullanıma hazır hale getirilmesi 2016 yılında gelecek cihazlar için mümkün görünmüyor. Esnek ve tamamen bükülebilir ekranlar üretilsede tek başına bir akıllı telefon maalesef olmuyor.

Eğer iddialar gerçekleşir de esnek ekrana sahip akıllı telefonlar üretilirse bu kez işlemciler, kamera veya batarya o kadar esnek olmayabilir. Bütün bu iyimserliklere rağmen gerçekten katlanabilir telefonların üretimi şimdilik bilim kurgu’dan öteye geçemeyecek.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir