Haberler

Autodesk 2016 Design & Creation Suites pazara sunuldu

Autodesk 2016 Design & Creation Suites tasarımcılar, mühendisler ve dijital sanatçılar için özel masaüstü ve bulut deneyimi sunuyor.

Autodesk, baştan sona çözümleri ile kavramsal tasarımdan ürünün fabrikadan çıkışına kadar geçen sürecin her aşamasında masaüstü ve bulut kullanıcı deneyimi ile bugüne kadarki en geniş kontrol imkanını sağlayan yeni “Autodesk 2016 Design Suites” yazılım suitlerini pazara sundu. Autodesk tasarım ve yaratım suitleri genişletilmiş araç setleri ile benzersiz birlikte çalışabilirlik ve istikrarlı kullanıcı deneyimi sunuyor.

Her suit AutoCAD 2016, ReCap ve 3ds Max yazılımlarını içeriyor. Bugüne kadarki en gelişmiş AutoCAD olan AutoCAD 2016; zengin görselliğiyle daha hızlı, daha kusursuz detaylı tasarım ve dokümantasyon sağlıyor Autodesk’in her suitin içinde bulunan ReCap teknolojisi, daha fazla lazer tarama formatı, akıllı ölçümleme araçları, gelişmiş açıklama ve senkronizasyon yetenekleri ile Gerçeklik Programlama (Reality Computing) teknolojisini daha erişilebilir bir hale getiriyor. Autodesk 3ds Max da, kullanıcılara, hangi sektörde olursa olsun, ilham verici deneyimler yaratmak için ihtiyaç duydukları 3B araçları sunuyor.

1429261036_suite3.jpg
Sektörlere özel zorluklar için gelişmiş araçlar

Mimarlık, mühendislik ve inşaat (AEC) ile doğal kaynaklar ve altyapı sektörlerindeki kullanıcılar gelişmiş yazılım yetenekleri, giderek güçlenen bulut hizmetleri ve esnek abonelik seçeneklerinin yanı sıra aşağıdaki iyileştirmelere de sahip olacak:

Building Design Suite; görselleştirme, çakışma kontrolü ve detaylandırma için gelişmiş yazılım performansı ve birlikte çalışabilirlik sunuyor.

Infrastructure Design Suite; ön mühendislik ve detaylı tasarım aşamaları arasında ilişkili iş süreçleri, genişletilmiş veri değiş tokuş yetenekleri ile daha iyi birlikte çalışma, gelişmiş proje organizasyon araçları ve tutarlı kullanıcı ara yüzleri ile gelişmiş yazılım koordinasyonu sağlıyor.

Plant Design Suite; AutoCAD Plant 3D’in yanında, Autodesk Vault ile sıkı entegrasyon, Navisworks ile referans modeller, AutoCAD MEP ile mekanik ve elektriksel tesisat tasarımı işlevleri de içeren önemli iyileştirmeler sunuyor.

İmalat sektörüne yönelik çözümler; tasarım, mühendislik ve ürün fabrikasyonuna yönelik en kapsamlı teknolojiler ile birlikte en yeni ve geliştirilmiş modelleme, simülasyon ve fabrikasyon özelliklerini sunuyor. Autodesk yeni “Autodesk AnyCAD” ile tüm üçüncü parti tasarım dosyaları için birlikte çalışabilirlik, Spark açık kaynak 3B baskı platformu üzerinde çalışan “Autodesk 3D Print Studio” ile de 3B baskı teknolojisini doğrudan suitlerin akışına entegre etme olanağı sunuyor.

Product Design Suite: 2016 sürümünde AnyCAD ve 3D Print Studio özelliklerine ek olarak görselleştirme, elektromekanik tasarım, veri yönetimi, ileri seviye simülasyon geliştirmeleri bulunuyor. Kullanıcılar tercih ettikleri abonelik seçenekleri doğrultusunda bulut temelli Autodesk Fusion 360 hizmetine erişim sağlayabiliyorlar.

Factory Design Suite: CAD dosyalarının 2 boyuttan 3 boyuta çevrilmesi sürecinde hassasiyet ve verimlilik artışı sağlayan geliştirmeler eklendi. Kullanıcılar ayrıca lazer taramadan aktarılan nokta bulut veri entegrasyonu için daha gelişmiş iş akışları deneyimleyecek.

1429261050_suite1.jpg

Dijital sanatçılar, film yapımcıları ve oyuncular; Autodesk araçlarından bütün yapım sürecinde yararlanabilirler. “Entertainment Creation Suite” içinde bulunan yazılımlar özellikle farklı lokasyonlarda bulunan ve farklı disiplinlerden ekiplerin birlikte en verimli şekilde çalışmalarına olanak sağlıyor. Animasyon performansı, içerik üretimi, işbirlikçi ve birbirine bağlı iş akışları ve kullanım kolaylığı; Entertainment Creation Suite’in 2016 versiyonunda gerçekleştirilen başlıca iyileştirmeler olarak dikkat çekiyor.

2016 Abone avantajları

Autodesk, suitlerini ve masaüstü abonelik ürünlerini Autodesk 360 Bulut Servisleri ile daha etkin bir entegrasyon sağlamak üzere geliştirmeye devam ediyor. Abonelik müşterileri, daha hızlı render işlemleri ve görselleştirme yetenekleri, simülasyon, analiz ve birlikte çalışma araçları gibi ek bulut hizmetlerine erişim imkanı buluyor. Kullanıcılar aynı zamanda tüm Autodesk’in ürün, hizmet ve avantajlarını tek bir noktada izleyip yönetebilecekleri kişiselleştirilmiş kullanıcı dostu yeni portali “Autodesk Account”u da deneyimleyebilecek. Basitleştirilmiş kurulum, yönetim ve güncelleme deneyimleme, esnek ödeme koşulları ve farklı platformlarda daha geniş erişim hakları da kullanıcılara sunulan avantajlar arasında.

1429261062_suite2.jpg

Autodesk 2016 Design Suites” 16 Nisan’dan başlayarak kullanıma hazır olacak. Ülkelere göre değişiklik gösterebilecek detaylar ve satın alma seçenekleri içinhttp://www.autodesk.com.tr/subscription/overview adresini ziyaret edebilirsiniz.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir