Haberler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Doodle oldu

Google, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Doodle yayınladı.

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve özel günlerde anasayfasında Doodle yayınlayan Google, bugüne özel Doodle’ını 23 Nisan için tasarladı. Google yayınladığı Doodle tasarımında, park oluşturdu ve Google harflerinden çocuklara yer verdi.

1429770163_23-nisan.jpeg

Peki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedir ne için kutlanır?

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk kez kapılarını açtığı gün olan 23 Nisan’ı çocuklara armağan etti.

23 Nisan 1920 ilk Büyük Millet Meclisi’mizin toplandığı gündür. 23 Nisan, ulusun yönetme yetkisini kullanmaya başladığı gündür. Bu gün Milli Egemenlik Bayramı’mızdır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü kurulmasının onuruna, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından sadece Türk çocuklarına değil, bütün Dünya çocuklarına armağan edilen, her yıl 23 Nisan günü kutlanan, Türkiye’nin milli bayramıdır. 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve dolayısıyla da halkın yönetime tam anlamıyla hakim olmasının ilk günü olduğu için ulusal egemenlik açısından da önemli bir anlam taşır.

Bizde Teknoloji Oku ekibi olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.

Author

AP Yazılım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir